Tarcza antyrakietowa. Obrona czy początek wyścigu zbrojeń?

Обсуждение статей Rosjanin.pl
Ответить
Kubus
Админ
Контактная информация:

Сообщение Kubus » 28 фев 2007, 16:30

cyklop_z_Kudaka
Завсегдатай

spojrzmy z innej strony

Сообщение cyklop_z_Kudaka » 20 май 2007, 17:16

"Wszystko zmieniło się wraz z pojawieniem się międzykontynentalnych rakiet, zdolnych do przenoszenia broni atomowej. Przecież przeciw nim nie istniała obrona. Pewna obrona. A to znaczy, że w przypadku wykorzystania podobnej broni przeciw państwu, które także taką posiada, można spodziewać się pewnego odwetu. I nawet jeśli przeciwnik będzie już zupełnie zniszczony, rakiety zdążą wystartować i dolecieć. Odległość z Paryża do Moskwy taka rakieta pokonuje w 6 minut, z Waszyngtonu - pół godziny. Tego czasu jest dostatecznie dużo, żeby wykryć rakiety przeciwnika i wypuścić swoje.

W latach wyścigu zbrojeń zostało zgromadzone tyle broni, że ówcześni przeciwnicy(ZSRR i USA) mogli zniszczyć się wzajemnie kilka razy. Ale widmo odwetu ochładzało nawet głowy najbardziej zapalonych radykalnych polityków. Rzeczywiście, jeżeli możesz zniszczyć przeciwnika 10 razy, a on ciebie tylko raz, to i tak o jeden raz za dużo.
Takim sposobem, brak obrony przeciw rakietom jądrowym przeciwnika stanowiło lepszą gwarancję i zabezpieczenie przed początkiem wojny."

http://www.rosjanin.pl/news/tar.html

sa ludzie, majacy realna wladze w panstwach, w ktorych inaczej myslacy nie maja absolutnie nic do gadania, a ktore to panstwa juz posiadaja lub w niedalekiej przyszlosci beda posiadaly bron jadrowa oraz nosniki zdolne przeniesc ladunek w dowolne miejsce na kuli ziemskiej (jeszcze nie maja?, moze, ale jutro moga miec - toz rosyjscy fachowcy zawsze gotowi do pomocy), i tak sobie pomyslmy, ze ci ludzie pewnego dnia (w lekkim dolku moralnym :) ) postanowia skonczyc ze soba w wielkim bum, ale jednoczesnie zabrac ze soba jak najwiecej slug "wielkiego szaatana" bez wzgledu na koszty ("po mnie chocby potop")

moje pytanie:
i co mi z tego, ze moglbym mu adekwatnie odpowiedziec?

adiusz

Сообщение adiusz » 29 июл 2007, 12:11

Jestem przeciwny umieszczenia tarczy rakietowej na terenie mojego kraju.Wpuścic obce wojska w swe granice jest łatwo.Ale spowodowac ich usunięcie o wiele trudniej.Boję się też,że umieszczenie rakiet na terenie Polski podniesie jej znaczenie w oczach USA.Będzie to jednak skutkowało nie większym poważaniem,a wzmożoną ingerencją w sprawy wewnętrzne.Po prostu Polska będzie elementem bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i zrobią one wszystko aby odpowiadała wymogom Waszyngtonu.

Macidar

Сообщение Macidar » 17 мар 2008, 22:10

Rzecz w tym ,że Tarcza jest faktycznie przeznaczona do zwalczania raczej rakiet Korei ,Chin czy Pakistanu, a nie Rosyjskich. Ponieważ w przypadku ewentualnego konfliktu Rosja posiada wystarczającą siłę rakiet rozmieszczonych na okrętach, a tych tarcza nie dotyczy. Protest Rosji ,która przecież doskonale o tym wie jest więc protestem "dla zasady", co zresztą jest w pełni zrozumiałe.

Kasiasecret
Завсегдатай

Сообщение Kasiasecret » 06 апр 2008, 11:21

Macidar писал(а): Protest Rosji ,która przecież doskonale o tym wie jest więc protestem "dla zasady", co zresztą jest w pełni zrozumiałe.
Zgadzam się.Chociaż ostatnio Rosja przychylniej patrzy na temat tarczy.Czas pokaże jak to będzie. :wink:

pawel
Завсегдатай

Сообщение pawel » 09 апр 2008, 13:35

Kasiasecret писал(а):
Macidar писал(а): Protest Rosji ,która przecież doskonale o tym wie jest więc protestem "dla zasady", co zresztą jest w pełni zrozumiałe.
Zgadzam się.Chociaż ostatnio Rosja przychylniej patrzy na temat tarczy.Czas pokaże jak to będzie. :wink:
Ja wiem jak to bedzie.Rosja zamknie swoj rynek dla Polski. Kontrakty na dostarczanie gaza i ropy nie beda odnawiane( powiedza ze nie maja tyle ropy i gazu ) .Nowe promy beda plywac medzy Rosja i Niemcami czesciej niz miejskie autobusy.Polska zostanie sama w izolacji i jedyny towar z Polski to beda robotnicy ,a w kraju ogolem zycie podrozeje i pogorszy sie, co juz to widac . Draznic duzego niedwiedzia nikomu nie radze . Ale to nie postrachy tylko, to Polacy beda mieli nabank juz wkrotce.
Powtarzam ja nikogo tu nie strasze, to jest oczywista oczywistosc.I na to ze by to zmenic nie ma rady to juz macie Polacy zaklepane . Rzady delitantow z Solidarnosci musza przyniesc swoje owoce ,wlasnie wkrotce bedziecie icn mieli.
хорошо русскому-хорошо всем (с)

basia
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение basia » 09 апр 2008, 17:40

Śmiałe to jest - pretendować do miana wszechwiedzącego... Ale czy uzasadnione?

Kasiasecret
Завсегдатай

Сообщение Kasiasecret » 10 апр 2008, 15:20

Masz rację Basiu.Raz rozmowy w sprawie tarczy idą na plus,raz na minus.A jak będzie nikt nie wie.Może kiedyś Polska i Rosja się dogada w tej sprawie.A Ty Paweł nie pisz historii na przód,bo wszystko moze się zmienić. :wink: :twisted:

pawel
Завсегдатай

Сообщение pawel » 10 апр 2008, 19:35

Kasiasecret писал(а):Masz rację Basiu.Raz rozmowy w sprawie tarczy idą na plus,raz na minus.A jak będzie nikt nie wie.Może kiedyś Polska i Rosja się dogada w tej sprawie.A Ty Paweł nie pisz historii na przód,bo wszystko moze się zmienić. :wink: :twisted:
Kasia ty w Bialymstoku przypadkowo nie przy piwie pracujesz?mi sie wydaje ze znamy sie z inego czatu . :D

Kasiasecret
Завсегдатай

Сообщение Kasiasecret » 12 апр 2008, 14:19

Nie pracuję przy piwie,już go nawet nie piję. 8)
Czyżbyś mnie znał???Bardzo w to wątpię.Nie śmigam po czatach.I skąd powiedz proszę takie przypuszczenia??? :wink:

pawel
Завсегдатай

Сообщение pawel » 14 апр 2008, 14:58

Kasiasecret писал(а):Nie pracuję przy piwie,już go nawet nie piję. 8)
Czyżbyś mnie znał???Bardzo w to wątpię.Nie śmigam po czatach.I skąd powiedz proszę takie przypuszczenia??? :wink:
Sorry,я ошибся та Кася что я знаю ,есть милая девушка .

Kasiasecret
Завсегдатай

Сообщение Kasiasecret » 15 апр 2008, 16:20

Не за что Павел. :wink:
Я тоже милая.Действительно. :lol:

Ответить