Zbrodnia Katyńska

Любые другие вопросы, связанные с Польшей (кроме вынесенных в отдельные форумы). "Читатели отвечают читателям"
polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Re: Zbrodnia Katyńska

Сообщение polkost » 17 апр 2010, 07:23

To jest normalne że coraz bardziej kino jest amerykańskie-wszystko jest coraz bardziej amerykańskie, bo lekkie do obejrzenia i nie wykorzystuje ani procent mózgu. Jak to w marketingie się mówi: Im prostsza reklama-tym skuteczniejsza, człowiek nie lubi myśleć gdy odpoczywa.Niestety, a może "stety" ja nie lubie ogliądać poważne rzeczy-lubię je czytać.
No i oczywiście koledzy się ze mnie śmieją, że jestem typową kobietą, ale mam to gdzieś.
Też miałem uśmiech-niech Pani mi to wybaczy.

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 18 апр 2010, 17:00

Dlaczego? Przecież polskie seriale są bardzo dobre. Tu są tematy z życia wzięte a ja bardzo lubię życiowe filmy. Każdy z nich ma swój indywidualny styl i tematykę. Np.: „Klan” pokazuje mentalność Warszawiaków z domieszką Torunia, „Pierwsza miłość” pokazuje styl życia we Wrocławiu, który przecież bardzo różni się od warszawskiego, „M jak miłość” mentalność Poloni amerykańskiej i niemieckiej. Słynna Lusi ze swojego rancza ma iście amerykański styl bycia. No i wreszcie „Plebania” pokazuje stosunki polsko – rosyjskie i polsko – ukraińskie a Janusz Tracz jest jedyną osobą która tam myśli logicznie. To jest facet od którego naprawdę można się wiele nauczyć. Według mnie każdy z nich coś wnosi i czegoś uczy a co najfajniejsze każdy jest inny. Film powinien uczyć i bawić. Nie lubię marnować czasu i pieniędzy na coś co mi nic nie daje. Oglądanie telewizji dla samego oglądania to strata czasu a czas to pieniądz więc trzeba go szanować.
Co innego reklama. Reklama ma przyciągać klienta do towaru. Ona działa na zmysły i nie ma niczego uczyć. Już w XIX w. reklama miała za zadanie wpaść w oko, żeby klient nie zapomniał o towarze. Reklama rządzi się zupełnie innymi prawami niż film. Jej głupota ma zwrócić na siebie uwagę, jej dziwaczność ma przyciągnąć zmysły a różnorodność ma sprawić, żeby klient o niej nie zapomniał. I to co najważniejsze musi być swojska a jednocześnie przyciągać. Nikt nie kupi towaru jeśli nie będzie się utożsamiał z reklamą. Np.: produkt jest niemiecki a w reklamie mówią, że jest najchętniej kupowany przez Polki czy Polaków.
Miałam Pana zapytać co to znaczy dokładnie „szufladkować” bo z takim określeniem się jeszcze nie spotkałam?

P.S. Przeczytałam Waszych kondolencjach, że Kaczyński tak wiele zrobił w stosunkach polsko – rosyjskich. Ja mam taki brzydki nawyk po przodkach, że lubię wiedzieć co. Czy ktoś z Was może mi przytoczyć jakieś konkrety? Ale o konkrety proszę bo dziennikarską paplaninę już znam.

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 19 апр 2010, 20:57

A jednak emocję,stosunki i zachowanie ludzi przyzwaczaiłem się widzieć "na żywo", bo są one,moim zdaniem, rzeczywiste,a nie wyobraźnią reżyserów ktorzy mają ograniczoną kwotę pieniężną i czasową na jedną serię.
Szufladkować to określenie które stosowane w psychologii przynajmniej używaliśmy kiedy próbowałem skończyć psychologię jako drugie studia.To składanie określonych cech do jednej grupy, które wcale nie mogą odnosić się do jedynej grupy.Albo ludzi np.wszyscy amerykanie są glupi.

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 21 апр 2010, 18:09

Teraz rozumiem dlaczego to właśnie Pan sam jeden stanął w obronie dziennikarskiego świata. Psychologicznie chciał mnie Pan nawrócić na właściwą drogę. Jak to się mówiło w starych dobrych czasach, żebym zrozumiała swój błąd i złożyła samokrytykę. Tłumy ludzi przeszły przez ten temat. Został Pan sławny gratuluję! Zupełnie jak prawdziwy słowiański gieroj. No ale sokół papał bo ja na temat dziennikarzy nie zmieniłam zdania.
A tak poważnie, ja też bardzo lubię psychologię. Nawet miałam zamiar ją studiować, ale życie potoczyło się inaczej. Ale za to dzisiaj pracuję z dziećmi upośledzonymi intelektualnie i wykorzystuję swoje psychologiczne zamiłowania.
Последний раз редактировалось Malina 10 май 2010, 10:34, всего редактировалось 1 раз.

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 22 апр 2010, 00:21

No mamy teraz jedną wspólna rzecz chcieliśmy studiować psychologię =))) Dobrze że Pani takiego rodzaju dziećmi się zajmuje-bardzo mi zawsze tacy ludzi jak Pani dodawały jakiejś wewnętrznej otuchy: że ludzie normalni jeszcze istnieją i świat nie jest całkiem pogrążony w myśli tylkoo wzbogacenie się przez selekcję naturalną.Niestety nie jestem na tyle "twardy" żeby móc coś takiego(miałem praktyki zdzieckiem z ADHD-było to trudne)-więc tylko jakoś finansowo czasami wspieram.
Zkąd Pani jest?

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 23 апр 2010, 08:11

Dziękuję za komplement. Nie podziękowałam Panu za wyjaśnienie psychologicznej terminologii.
Też miałam ucznia z ADHD. Pracowałam z nim indywidualnie. W klasie nie potrafił się odnaleźć. Te dzieci są bardzo ruchliwe. Wiecznie muszą coś robić. Mnie osobiście bardzo dobrze się z nim pracowało. Był aktywny i wszystko robił sam. Jak dostawał jakieś zadanie był nim tak zajęty, że nie zauważał nikogo. Po za tym one nie usiedzą w ławce. On jak coś analizował zawsze chodził po klasie. No ale za samodzielną pracę na lekcji to 6. Do tych dzieci trzeba się dopasować. Nikt kto wyznaje standardowe zasady edukacji nie poradzi sobie z nimi. Dla mnie najważniejsze jest to, że spełniam się zawodowo.

Mieszkam w Polsce. Co się zaś tyczy miasta powinnam powiedzieć: „To chyba widać? Prawda?” Skoro Pan nie wie to odpowiadam z Bydgoszczy. A Pan gdzie teraz mieszka i dlaczego uciekł Pan z Polski?

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 23 апр 2010, 10:21

:D :D :D No nie uciekłem, wyjechałem do Rosji-przecie też jestem obywatelem rosyjskim.Mieszkam w Moskwie gdyż gospodarka cały czas się rozwija i kariera jest o wiele szybsza i pensja wyższa. Ale postanowiłem jednak wrócić do Polski, myślę że jesienią-jakiś biznes, raczej to co już umiem najlepiej:restaurację/

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 24 апр 2010, 16:47

Restaurację?! Dziennikarz?! Chce nas Pan wszystkich wytruć? :shock: :shock: Doskonały sposób na wykończenie politycznej konkurencji. Nawet nasi Arabowie na to nie wpadli. Gratuluję pomysłu Ojczyzna Panu tego nie zapomni! Rosja oczywiście. A jaką restaurację chce Pan otworzyć, rosyjską, radziecką czy zwykły PUB?

Tak podejrzewałam, że Pan mieszka w Moskwie. Słyszałam, że w Moskwie mieszkają same bambry i dla zwykłych ludzi nie ma już miejsca. Moskwa to podobno najpiękniejsza stolica w Europie, drugi Nowy Jork. Zawsze chciałam ją zobaczyć i niedługo się do Was wybiorę. Tym bardziej, że muszę wreszcie poszukać jakiegoś wspólnika. A gdzie ja znajdę lepszego partnera w interesach jak nie w Moskwie? No i przy okazji obejrzę sobie to Wasze cudo.

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 26 апр 2010, 22:02

Nie jestem dziennikarzem =)) pracuję od 9 lat w HoReCa, więc gastronomia nie jest dla mnie "kebab" =)))

A do Moskwy zapraszam, nie wiem czy aż tak piękna (bardziej Pragę lubię).Normalni ludzie w Moskwie też są narazie =)))

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 28 апр 2010, 20:48

A Pan zalicza się do normalnych czy do bambrów? Skoro nie pisze Pan byleby pisać to co Pan właściwie robi? O tej firmie nie słyszałam. To jest rosyjska firma? Skoro umie Pan przyrządzić więcej niż tylko Gorącego – Psa to jaką restaurację chce Pan otworzyć rosyjską czy radziecką? Chyba mnie Pan polubił bo pisze Pan coraz gorzej po polsku. Jak się Pan złościł wychodziło to Panu dużo lepiej. :D

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 05 май 2010, 15:02

Nie robię ani wsciekłych ani gotuję-bardziej zarządzam restauracją. A HoReCa to nazwa od Hotel-Restaurant-Cafe czyli to co w Polsce nazywa się gastronomia i hotelarstwo.A w tym że mój polski już przestał być polskim,właśnie upewniłem się gdyż przedwczoraj wróciłem z Polski. Popsuło mi to humorek =)))

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 06 май 2010, 13:40

U nas w Polsce najczęściej łączy się hotelarstwo z turystyką. Jeśli w Rosji też to mamy drugie wspólne zamiłowanie, które wykorzystujemy w pracy. Moja druga profesja to promocja dziedzictwa kulturowego czyli szeroko pojęte muzealnictwo i oczywiście skanseny. Wprost kocham skanseny. Pamiętam jak na studiach jeździliśmy do skansenów było wspaniale. Człowiek czuł się jak w wehikule czasu.
Kto jeździ 1 Maja robić interesy. Gdyby to zrobił Amerykanin nie zdziwiłabym się, ale Rosjanin? :D

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 06 май 2010, 23:10

Kto powiedzial ze interesy-spotkalem sie z kolega, z ex.Balowalem, odpoczelem i tyle =))))
Nie, Pani troche myli te powiazania:hotelarstwo i gastronomia lacza sie w grupe poprzez typy zarzadzania i srodki uzywane do produkcji. Hotelarstwo i turystyka poprzez podobienstwo produktu.Wiec nacjonalnych roznic grupowania nie istnieje-sa one uniwersalne.

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 07 май 2010, 08:22

Zgadzam się z Panem. Hotelarstwo można łączyć i z jedzeniem i z turystyką. Są przecież nawet takie kierunki na uczelniach. Dzisiaj jest moda na wszelakie kombinacje byleby tylko przyciągnąć studenta. Bo wiadomo, że za studentem idą pieniądze.
A z tym swoim przyjacielem to rozmawiał Pan po rosyjsku czy po angielsku? Mnie zawsze śmieszy, że jak trafiam na Amerykanina to gadamy po rosyjsku a jak na Rosjanina czy Białorusina to po angielsku.

polkost
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение polkost » 07 май 2010, 21:37

Mój kolega jest białorusinem, który biegle rozmawia po polsku i napewno lepiej niż ja teraz =)))więc napewno nie po angielsku gadaliśmy =))

A zacznę nie od restauracji w Polsce,a ze zwykłego fastfood'a (trochę co prawda inaczej niż istniejące, ale myślę że przyjdzie się do gustu),bo wbrew pozorom na tym robi się najwięcej pieniędzy, żeby później otworzyć restaurację i się nie martwić o jej płynności finansowej.

Ответить