Фильм "Катынь"

Вопросы о польских традициях, музыке, кино, и т.п. Просьбы опознайте песню, кинофильм, литературное произведение по фрагменту

Фильм "Катынь"

Сообщение Алексей » 27 сен 2007, 13:59

Был в сентябре в Польше, на 21 сентября была назначена премьера фильма. К сожалению, не смог увидеть. Кто из форумчан уже видел? Поделитесь,пожалуйста,впечатлениями
Алексей
Активист

Re: Фильм "Катынь"

Сообщение milly » 27 сен 2007, 15:37

Алексей писал(а):Был в сентябре в Польше, на 21 сентября была назначена премьера фильма. К сожалению, не смог увидеть. Кто из форумчан уже видел? Поделитесь,пожалуйста,впечатлениями

Nie widziałeś?! Jak mogłeś wyjechać i nie zobaczyć "mistrza" wajdy? Wracaj natychmiast i napraw błąd!
milly

Сообщение Алексей » 28 сен 2007, 07:46

Nie widziałeś?! Jak mogłeś wyjechać i nie zobaczyć "mistrza" wajdy? Wracaj natychmiast i napraw błąd![/quote]
Увы, ошибку исправить можно будет только зимой :wink:
Алексей
Активист

Сообщение Kasia » 28 сен 2007, 08:51

Chcialabym sie dolaczyc do tej prosby. Jesli ktos z forumowiczy widzial ten film, moze znajdzie troche czasu by podzielic sie swoimi wrazeniami. Tylko prosze laski - na serio, bez drwienia z kogokolwiek...
Z gory dziekuje.
K.
Kasia
Частый гость

Сообщение milly » 28 сен 2007, 16:55

Алексей писал(а):Nie widziałeś?! Jak mogłeś wyjechać i nie zobaczyć "mistrza" wajdy? Wracaj natychmiast i napraw błąd!

Увы, ошибку исправить можно будет только зимой :wink:[/quote]
Daj sobie spokój człowieku. To film dla Zbigniewa i Gaderepa. Wejdź na polskie fora i poczytaj recenzje...
milly

Сообщение Gerold66 » 05 окт 2007, 18:59

milly писал(а):
Алексей писал(а):Nie widziałeś?! Jak mogłeś wyjechać i nie zobaczyć "mistrza" wajdy? Wracaj natychmiast i napraw błąd!

Увы, ошибку исправить можно будет только зимой :wink:

Daj sobie spokój człowieku. To film dla Zbigniewa i Gaderepa. Wejdź na polskie fora i poczytaj recenzje...[/quote]

Какая вы добрая:
то прояви уважение к Вайде "вертайся назад и смотри",
то прочти чьи-то коментарии...
А если вы сами и своими словами?
Тут две пользы : можно узнать и о фильме и о вас.
ВИВАТ РОССИЯ!
Gerold66
Активист

Сообщение Zbigniew » 06 окт 2007, 11:11

Milly, może mógłbyś wytłumaczyć dlaczego "Katyń" to film dla mnie? Podświadomie życzysz "Katyni" dla mnie?
Zbigniew
Гуру

Сообщение aleks » 07 окт 2007, 20:48

Zbigniew-nie Wilno,a tylko Vilnius
aleks
Завсегдатай

Сообщение saviola » 08 окт 2007, 15:45

Jeśli można ci czegoś życzyć marny prowokatorze Zbigniewie, to abyś zmądrzał. Twoje teksty działają jak olej rycynowy.
saviola

Сообщение Zbigniew » 09 окт 2007, 17:16

Aleks, czegoś tak wyskoczył, jak Filip z konopi? Co ma piernik do wiatraka(twoja wypowiedź o Wilnie-Vilniusie)? Marsz do książek, niezdaro! Po polsku Wilno jest Wilnem. Zajrzyj na dowolny oficialny polski sajt. Po niemiecku, naprzykład Vilna, a Moskwa Moskau. Już tatuś z mamusią puścili cię do szkoły?
Zbigniew
Гуру

Сообщение aleks » 09 окт 2007, 19:26

Zbigniew,może deko nieadekwatnie zareagowalem na Wilno.........
Poprostu mam dosyć kłótni na temat,że Wilno,to polskie miasto,a Litwa
kiedyś byla Polską....A jeżeli chodzi o szkołę,to nie narzekam na brak wykrztałcenia,przyjacieliu mojej kozy))))))))))))))))))))))
aleks
Завсегдатай

Сообщение Zbigniew » 09 окт 2007, 21:31

Aleks, zwróć uwagę na wołacz słowa przyjaciel. Trzeba pisać przyjacielu, nie przyjacieliu. Tobie, mieszkającemu w Warszawie warto o tym wiedzieć. Wstyd, że nawet przyjaciele twojej kozy cię o tym proszą. I jeszcze a propos Wilna. Wilno zawsze było i będzie wielonarodowościowym. Także polskim, a nawet rosyjskim. Nie potrafi tego zmienić nawet wszechpotężny intelektualista Aleks. Nie przypominam sobie tutaj żadnej kłótni na temat Wilna, więc nie pojmuję czego masz dosyć?
Ukłony twojej mądrej kozie!
Zbigniew
Гуру

Сообщение Zbigniew » 09 окт 2007, 21:32

Aleks, zwróć uwagę na wołacz słowa przyjaciel. Trzeba pisać przyjacielu, nie przyjacieliu. Tobie, mieszkającemu w Warszawie warto o tym wiedzieć. Wstyd, że nawet przyjaciele twojej kozy cię o tym proszą. I jeszcze a propos Wilna. Wilno zawsze było i będzie wielonarodowościowym. Także polskim, a nawet rosyjskim. Nie potrafi tego zmienić nawet wszechpotężny intelektualista Aleks. Nie przypominam sobie tutaj żadnej kłótni na temat Wilna, więc nie pojmuję czego masz dosyć?
Ukłony twojej mądrej kozie!
Zbigniew
Гуру

Сообщение aleks » 10 окт 2007, 18:42

Szybko pisałem,więc się pomyliłem,,,,ale proszą nie o TYM,a o TO ))))
Co do kłótni,to nie pisałem ,że to było na forum.Całuję rączki :lol:
aleks
Завсегдатай

Сообщение basia » 16 янв 2008, 10:49

Proponuję wznowić temat, bo podobno już sporo osób obejrzało film.
Więc za pozwoleniem innych będe pierwsza. ;)
Film wywarł na mnie mniejsze wrażenie niż mogłam się spodziewać po licznych reklamach i artykułach. Nawet mi się w pewnym sensie spodobał, ale nie było to Zjawisko z wielkiej litery "z".
Co moim zdaniem nie ulega zarzutom - to brak antyrosyjskości i próba objektywnego spojrzenia na sprawę. To Wajdzie się udało. Podobał mi się tez pomysł ukazania nie tyle oficerów katyńskich, ile historii ich rodzin, a już przez nich - tragedii Katynia.
Do czego miałabym zastrzeżenia...
1) Błaha próba osytuowania w filmie wizerunku "szlachetnego" Rosjanina. Rozumiem, że miało to na celu podkreślenie niejednoznaczności sytuacji, objektywności i td. Ale sam zabieg moim zdaniem jest dość utarty i blady, Wajda poszedł na łatwiznę.
2) Idea honoru polskiego. Zabiezpieczając się przed możliwymi tutaj szykanami ;) podkreślam - rozumiem, że jest to sprawa drażliwa, święta, że film jest w dużej mierze "ku krzepieniu serc" i td. Ale moim zdaniem cały ten system symboli, śpiewanie kolęd, paciorki, głośne zdania o honoru i Ojczyźnie wyglądały propagandowo, natarczywie, były narzucane uparcie. Można było to wprowadzić dyskretniej ,bardziej po mistrzowsku (jak w przypadku z Rosjaninem)
3) Charaktery. Za blade. Nie ma nawet dobrze ukazanych, co dopiero jaskrawych. Bohaterowie nie żyją, nie są prawdziwi. Przypominają trochę papierowe wycinanki. Główny bohater w ogóle nie pozostawił w mojej duszy żadnego śladu. To już wolę inżyniera-pilota Piotra, ten przynajmniej waha się, refleksuje, myśli. Kobiety...aktorki są dobre. Ale chyba tylko Agnieszce i Irenie udało się przykuć moją uwagę ze względu na przeciwstawienie poglądów (zgodziłabym się z obydwoma....ale nic a nic nie wolę Agnieszkę od Ireny, może akurat spojrzenie Ireny wydaje mi się bardziej odpowiedzialne). No i jedyna postać ktora zapadła w duszę - Jerzy w wykonaniu Andrzeja Chyry. To według mnie jest jedyna ciekawa i dorysowana postać filmu.
basia
Завсегдатай

След.

Вернуться в Польская культура, традиции...