Польский юмор

Свободное высказывание мнений о нашей и польской политике. Форум, где каждый может высказать свою точку зрения. Никаких ограничений, никакой цензуры
Правила форума
Обсуждения только событий на Украине - в подфоруме «Украина после Майдана»
Gaderep_Old
Завсегдатай
Posts in topic: 6

Re: Польский юмор

Сообщение Gaderep_Old » 08 янв 2018, 05:39

STL писал(а):Слушаю с утра ТокФМ - об электромобилях. Долго обсуждаются преимущества и недостатки, опыт других стран, а в конце возникает вопрос: когда же, наконец, и в Польше электромобили будут использоваться в массовом порядке?
Ответ доставил:
- Тогда, когда немцы начнут избавляться от подержанных электромобилей!

:mrgreen:
http://www.infobus.pl/solaris-z-tytulem ... 87046.html
http://radioszczecin.pl/7,365181,polski ... zic-po-bru
http://antyweb.pl/ursus-bus-polska/

Ви забули, що Польща не Україна?

Pan Muldgaard
Завсегдатай
Posts in topic: 17

Сообщение Pan Muldgaard » 08 янв 2018, 15:44

Zjawi się Igor i obrzyga te wiadomości Gaderepa

STL
Завсегдатай
Posts in topic: 83

Сообщение STL » 08 янв 2018, 17:35

Gaderep_Old писал(а):
STL писал(а):Слушаю с утра ТокФМ - об электромобилях. Долго обсуждаются преимущества и недостатки, опыт других стран, а в конце возникает вопрос: когда же, наконец, и в Польше электромобили будут использоваться в массовом порядке?
Ответ доставил:
- Тогда, когда немцы начнут избавляться от подержанных электромобилей!

:mrgreen:
http://www.infobus.pl/solaris-z-tytulem ... 87046.html
http://radioszczecin.pl/7,365181,polski ... zic-po-bru
http://antyweb.pl/ursus-bus-polska/

Ви забули, що Польща не Україна?
Не забули.
У пана уже есть Тесла? 8)

Biegus Indyjski
Завсегдатай
Posts in topic: 35

Сообщение Biegus Indyjski » 08 янв 2018, 17:48

Pan Gaderep bardzo lubi dowcipy.

Kubańczyk, Szkot, Irlandczyk i Polak jadą pociągiem. W pewnym momencie Kubańczyk wyjmuje cygaro. Najlepsze, prosto z Kuby, warte kupę szmalu. Podpala je, bierze jednego macha i wyrzuca przez okno.
- Co robisz? - dziwią się pozostali.
- Jestem Kubańczykiem, w moim kraju jest mnóstwo takich cygar, mogę sobie pozwolić na to.
Mija trochę czasu. Szkot wyjmuje butelkę pięćdziesięcioletniej Whisky, cudowny kolor i aromat, oczywiście cena również odpowiednia. Nalewa sobie pół szklaneczki i również wyrzuca resztę przez okno. Wszyscy oczywiście zdziwieni, Szkot odpowiada:
- W moim kraju takiej Whisky jest pod dostatkiem, gdzie się człowiek nie odwróci tam mnóstwo takich butelek.
Ponownie mija trochę czasu. Nagle wstaje Irlandczyk... i wyrzuca Polaka przez okno.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dlaczego piwo szybciej wydala się z organizmu niż mleko?
- Bo mleko musi zmienić kolor.
To dlaczego piwo polskie jest szybciej wydalane z organizmu niż niemieckie?
- Bo niczym nie różni się od moczu.

STL
Завсегдатай

Сообщение STL » 08 янв 2018, 19:01

Biegus Indyjski писал(а):Kubańczyk,
Я сначала нашего Кубанца вспомнил. :mrgreen:

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 08 янв 2018, 20:30

Biegus Indyjski писал(а):Pan Gaderep bardzo lubi dowcipy.
Oj lubi, lubi, nawet jeden teraz przyszedł mi do głowy:
- Jak się nazywa białoruska szkoła dowcipu?
- "Ctrl+C Ctrl+V"
STL писал(а):У пана уже есть Тесла?
Od wielu lat w ogóle nie mam samochodu - mieszkam w centrum małego miasteczka, więc nie potrzebuję.

STL
Завсегдатай

Сообщение STL » 08 янв 2018, 21:36

Gaderep_Old писал(а):- Jak się nazywa białoruska szkoła dowcipu?
- "Ctrl+C Ctrl+V"
:lol: :lol: :lol:

Biegus Indyjski
Завсегдатай
Posts in topic: 35

Сообщение Biegus Indyjski » 09 янв 2018, 09:43

Gaderep_Old писал(а):
- "Ctrl+C Ctrl+V"
Pan ma rację, nigdy nie słyszałem o białoruskiej szkole dowcipu, a niech pies ją jebie. Biedni Białorusini mają wiele innego do roboty, brak czasu na wymyślenie dowcipów. :mrgreen: I dowcipów na temat Białorusinów znam bardzo mało. Ale nie o tym tu chodzi.
Pan Gaderep mężnie wstadł na obronę godności nowoczesnej Rzeczypospolitej, i respekt Panu. :mrgreen: Ale ci żarty, który tak zdenerwowali Pana, są przykładami polskiej autoironii narodowej i autorzy tych dowcipów nie wątpliwie są Polakami. Autoironia jest bardzo dorzeczną cechą charakteru, która pozwala uczyć się na własnych błędach. Polacy mają bardzo zaawansowane poczucie autoironii. Nie widzę w tym nic haniebnego.

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 09 янв 2018, 11:32

Nic mnie nie zdenerwowało, ale żart, żeby miał sens powinien opierać się na rzeczywistości.
Biedni Białorusini nie mają czasu na wymyślanie żartów? A co innego mają tyniejadcy do roboty? Sądzac po statystykach to dzieci też nie robią. Ja nie rozumiem o co Białorusinom chodzi - obiecał Wielki Aleksander Grigoriewicz po 500 dolarów każdemu Białorusowi za pracę i obietnicę wypełnił, a im się dalej pracować nie chce. A zarówno Solaris, jak i Ursus, czekają na pracowników, że już nie wspomnę o wszystkich firmach meblarskich czy przetwórniach drobiowych, a i przy realizacji programu Mieszkanie+ też brakuje rąk do pracy.

А.А.А.А.А.
Завсегдатай
Posts in topic: 38

Сообщение А.А.А.А.А. » 09 янв 2018, 16:54

Pan Muldgaard писал(а):Zjawi się Igor i obrzyga te wiadomości Gaderepa
Попробую это сделать.

"Ви забули, що Польща не Україна?"

Отвечаю для любознательных,- "Ви забули, що Польща ї Україна це Гейропа?"

А.А.А.А.А.
Завсегдатай

Сообщение А.А.А.А.А. » 09 янв 2018, 17:31

Gaderep_Old писал(а):Nic mnie nie zdenerwowało, ale żart, żeby miał sens powinien opierać się na rzeczywistości.
Biedni Białorusini nie mają czasu na wymyślanie żartów? A co innego mają tyniejadcy do roboty? Sądzac po statystykach to dzieci też nie robią. Ja nie rozumiem o co Białorusinom chodzi - obiecał Wielki Aleksander Grigoriewicz po 500 dolarów każdemu Białorusowi za pracę i obietnicę wypełnił, a im się dalej pracować nie chce. A zarówno Solaris, jak i Ursus, czekają na pracowników, że już nie wspomnę o wszystkich firmach meblarskich czy przetwórniach drobiowych, a i przy realizacji programu Mieszkanie+ też brakuje rąk do pracy.
Я тебе предлагаю посетить 51 штат (Пуэрто-Рико) самой богатой долгами страны этого мира США. А потом посетить Белоруссию.
А потом поехать в Ирак, Ливию, Афганистан, Сирию и прочие страны, в которых восторжествовала "западная дерьмократия".
Никто тебе не мешает это сделать. Поедешь и поймешь разницу.

А.А.А.А.А.
Завсегдатай

Сообщение А.А.А.А.А. » 09 янв 2018, 17:36

Biegus Indyjski писал(а):
Gaderep_Old писал(а):
- "Ctrl+C Ctrl+V"
Pan ma rację, nigdy nie słyszałem o białoruskiej szkole dowcipu, a niech pies ją jebie. Biedni Białorusini mają wiele innego do roboty, brak czasu na wymyślenie dowcipów. :mrgreen: I dowcipów na temat Białorusinów znam bardzo mało. Ale nie o tym tu chodzi.
Pan Gaderep mężnie wstadł na obronę godności nowoczesnej Rzeczypospolitej, i respekt Panu. :mrgreen: Ale ci żarty, który tak zdenerwowali Pana, są przykładami polskiej autoironii narodowej i autorzy tych dowcipów nie wątpliwie są Polakami. Autoironia jest bardzo dorzeczną cechą charakteru, która pozwala uczyć się na własnych błędach. Polacy mają bardzo zaawansowane poczucie autoironii. Nie widzę w tym nic haniebnego.
И так "внезапно" Biegus Indyjski" (якобы живущий в Беларуссии) превратился в Бегуся польского и заговорил на чистом польском языке.

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 09 янв 2018, 18:23

А.А.А.А.А. писал(а):Я тебе предлагаю посетить 51 штат (Пуэрто-Рико) самой богатой долгами страны этого мира США. А потом посетить Белоруссию.
А потом поехать в Ирак, Ливию, Афганистан, Сирию и прочие страны, в которых восторжествовала "западная дерьмократия".
Никто тебе не мешает это сделать. Поедешь и поймешь разницу.

Ok, ale po co? Jaką ja różnicę pojmę? Polska i Białoruś mają idealnie takie same warunki geograficzne i kulturowe, przy czym tu Puerto Rico czy Afganistan o całkowicie odmiennych warunkach?

А.А.А.А.А.
Завсегдатай

Сообщение А.А.А.А.А. » 09 янв 2018, 18:39

Gaderep_Old писал(а):
Ok, ale po co? Jaką ja różnicę pojmę? Polska i Białoruś mają idealnie takie same warunki geograficzne i kulturowe, przy czym tu Puerto Rico czy Afganistan o całkowicie odmiennych warunkach?[/quote]

Пуэрто-Рико,- это официальный американский штат (номер 51).
Польша.- это неофициальный 52 польский штат.
Беларуссия (на твое несчастье) еще американским штатом не является.
Gaderep_Old писал(а): Polska i Białoruś mają idealnie takie same warunki geograficzne i kulturowe,
Географические может быть и одинаковые, но геополитические и культурные немного другие.
И в этом слове "немного" содержится очень большая разница и очень большое содержание.

Владимир
Завсегдатай
Posts in topic: 76

Сообщение Владимир » 09 янв 2018, 19:30

Gaderep_Old писал(а):
- "Ctrl+C Ctrl+V"
STL писал(а):У пана уже есть Тесла?
Od wielu lat w ogóle nie mam samochodu - mieszkam w centrum małego miasteczka, więc nie potrzebuję.
Тут встряну... Мне польские электробусы тоже больше нравятся, чем "теслы" - ибо перевозят больше задниц, тратя на каждую из них меньше энергоресурсов... Вроде бы ещё - ежели не ошибаюсь, "тесла" состоит по большей части из китайских комплектующих - так же, как и авео СТЛя :P
У белорусов все анекдоты вроде сводятся к батьке и терпилам, но вроде как у прочих тоже свои шаблоны...

Вообще-то, тут тема про польский юмор, и мне из текущего понравилось, как в Лодзи шутят
Городской совет Лодзи на внеочередной сессии принял решение о переименовании площади имени Леха Качиньского снова в площадь Победы, передает Dziennik Łódzki (Лодзь). За голосовало большинство из оппозиционных партии «Гражданская платформа» (РО) и Союза левых демократических сил (SLD), против — депутаты «Права и Справедливости».
Так горсовет отреагировал на постановление Лодзинского воеводства, который в соответствии с законом о так называемой декоммунизации сменил 1 января имя площади Победы на Леха Качиньского.
Теперь у лодзинского воеводы есть 30 дней, чтобы подать апелляцию или смириться с постановлением городских депутатов.
До недавнего времени название площади Победы воспринималось в контексте победы над гитлеровским фашизмом. Сейчас депутаты приняли резолюцию, согласно которой имя относится к польско-большевистской войне, сообщив, что они «не восстановили старое имя площади Победы, а дали новое, пусть они и идентичны»
:P Это с подборки польских новостей на https://regnum.ru/news/polit/2365278.html

Ответить