Не надо ненавидеть друг друга!

Свободное высказывание мнений о нашей и польской политике. Форум, где каждый может высказать свою точку зрения. Никаких ограничений, никакой цензуры
Правила форума
Обсуждения только событий на Украине - в подфоруме «Украина после Майдана»
IrinaMih
Частый гость

Не надо ненавидеть друг друга!

Сообщение IrinaMih » 03 май 2007, 11:10

Была страна СССР, стало несколько стран Россия, Беларусь и т.д. Всего 15 новых государств. Люди, которые родились до 1991 года во всех этих государствах были гражданами СССР. Ничего плохого никому не делали, работали, растили детей. За что на нас ополчились государства бывшего соцлагеря? Вы плохо живёте? Ну так а мы то здесь причём? Мы тоже тяжело живём.
Например, сейчас США разрушили Ирак. Представьте на минуту, что все штаты США стали отдельными государствами. Мы берем любой штат, например Техас, и обвиняем граждан этого штата в том, что они виноваты во всех мировых бедах начала 21 века! А остальные будут не причём? Джордж Буш поселиться в другом штате и будет не причём? Ну не мы вас оккупировали, танки вводили. И не мы освобождали ваши страны от фашизма. Это наши деды освободили ваши страны и нашу страну. Вы хотели бы быть немецкими холопами? Но история уже сложилась так как сложилась, её нельзя переписать, уничтожить, вычеркнуть из памяти. Зачем отравляется недружелюбностью жизнь нынешних поколений? У русского народа нет ненависти ни к одному народу. Нам некогда ненавидеть народы. Мы хотим жить мирно со всеми. Но не трогайте историю. Она такая какая она есть и ничего с этим не поделаешь!!!!!

Igor
Активист

Сообщение Igor » 03 май 2007, 14:15

My jako naród polski nie nienawidzimy Rosjan i nie winimy ich za zbrodnie stalinowskie.
U nas problemem są media, które przedstawiają wszystko co amerykańskie jako super, a wszystko co rosyjskie jako złe. Rosyjskich filmów u nas raczej nie zobaczysz, rosyjskiej muzyki nie posłuchasz. Muzyke i filmy mamy prawie tylko amerykańskie. Jedyny ratunek to internet.
U mnie na uczelni jest kilku wykładowców z Rosji. To są mili ludzie. Często łatwiej się z nimi dogadać niż z Polakami.
Niestety, ale obecna sytuacja polityczna oraz media prowadzą do tego że niektórzy Polacy zaczynają nie lubić Rosjan. Najwięcej nienawiści do Rosjan jest u zwolenników partii PiS.
Na szczęście tych zwolenników jest coraz mniej.
Na te forum przyszło kilku duraków, którzy nie lubią Rosjan i przez to może się wydawać, że w Polsce ludzie nie lubią Rosjan.
Nie jest to prawdą. Większości Polakom Rosjanie nie przeszkadzają.
A jak na jakimś forum podaję odnośniki do rosyjskiej muzyki to wielu Polaków jest zachwyconych.

EDIT:
Przed chwilą przeczytałem, że Polskę na Eurowizji ma reprezentować zespół The Jet Set. Nie jestem rasistą, ale nie podoba mi się że jakiś murzyn (негр) nas reprezentuje. Ale ta dziewuszka z Rosji to jest krasna i dobrze (хорошо) że nas reprezentuje.

Observer
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Observer » 03 май 2007, 16:33

Igor писал(а): My jako naród polski...
Igorze. Moge Ci dac rade jako niewiadomo kto w sensie narodowosci :) ? O wiele lepiej bedzie jak bedziesz opowiadal o muzyce...

Bo za Narod Polski sporo jest chetnych sie wypowiadac i robia to na wszystkie strony. Nawet Ty i sam nie zawsze trafiasz...

Wybierz np. moze taki styl wypowiedzi na przyslosc: "mi sie wydaje ze znakomita wiekszczosc/mniejszczosc Narodu Marsiankiego do ktorej naleze/nienaleze mysli ze .... i mysle ze sie myli/nie myli ;).

A z muzyka i muzynami... (Tych drugich prosze jednak nie mylic z muzykami :) ) badz ostozny! Bo z jednej strony Narod Polski lubi... i jest bardzo tolerancyjny co widac po setkach badaniach opinji (a Ty jestes jego swiatla strona - sama tolerancja do russkow :) ) no a na drugiej... nu wlasnie muzyk...
Pozdrawiam serdecznie

cyklop_z_Kudaka
Завсегдатай

Сообщение cyklop_z_Kudaka » 03 май 2007, 16:54

Igor писал(а):My jako naród polski
hehehehe

Igor
Активист

Сообщение Igor » 03 май 2007, 18:00

Modder
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Modder » 03 май 2007, 18:50

Gaderep czy Cyklopie

Popieracie lizodupstwo amerykanom?

Pytanko kiedy Polakow przestana karmic haslem @bezwizowy wjazd do stanow@. Moze wreszcie ci idioci zproponuja nowe haslo @praca w kraju, nie musisz wyjezdzac@ Komu ta wiza jest potrzebna? Nawet jak wyjedzie 2 miliony, to 38 zostanie, i ta wiza bedzie im do dupy. Czy potem rzuca nowe haslo @bezwizowy wyjazd do australii@.

Amerykanie maja Polakow gdzes - chociazby zawrocenie samolotu ostatnio, czy ten feralno-idiotyczny zakup F-16 2 lata wczesniej. Czy polscy zolniezy ktorzy zgineli w Iraku i Afganistanie za nic.

Nie rozumiem czemu Polska nie szuka sojusznikow w Europie, a gdies tam daleko? Dlaczego Rosja i Niemcy maja swietne stosunki, a my takie jakie mamy.

Cyklop pytal czy jestem z wami czy z nimi? Odpowiem bardzo prosto - jestem z normalnymi ludzmi.
Последний раз редактировалось Modder 05 май 2007, 20:00, всего редактировалось 1 раз.

Igor
Активист

Сообщение Igor » 03 май 2007, 19:12

"Dla człowieka, który się zagłębił nieco w sprawę polską i w jej położenie w Europie, nie było już wątpliwości, że państwo polskie w niedalekim czasie musi się zjawić na nowo na karcie Europy. Tej wątpliwości nie miałem. Ale miałem inną, która jak zmora na piersiach ciążyła na naszej myśli: czy do tego czasu nie uda się Niemcom złamać oporu polskiego w zaborze pruskim i odebrać nam raz na zawsze widoków na stworzenie państwa silnego?
Kto z tego strasznego niebezpieczeństwa zdawał sobie sprawę, kto myślał o Polsce poważnej, naprawdę niepodległej, nie o jakimś wiechciu pod niemiecką stopą, ten miał jedną tylko przed sobą drogę: złączyć sprawę polską z przymierzem francusko-rosyjskim, szukać zbliżenia z Rosją, wpoić w nią świadomość, że w walce z Niemcami może liczyć na Polaków.

Rosję dzieliły z Niemcami szerokie interesy polityki mocarstwowej i przeciwieństwo tych interesów prowadziło do starcia. Jednocześnie sprawa polska była węzłem, który ją z Niemcami łączył. Nasza polityka porozbiorowa ten węzeł zacieśniała, a powstanie 1863 roku zawiązało go wtedy, kiedy się już zrywał, i zdobyło sobie wielkie znaczenie historyczne, dla Polski zaś dobę najstraszniejszego ucisku i poniżenia. Trzeba było teraz skorzystać z nowego zaostrzenia stosunków rosyjsko-niemieckich i przestać być tym węzłem, a tym samym zbliżyć chwilę rozprawy. Bo tylko rozprawa między Rosją a Niemcami mogła przyszłość naszą uratować.

Wiedziałem z góry, co nas będzie kosztowało wejście na tę drogę. Wiedziałem, z czym trzeba będzie walczyć, jaki ciężar bierzemy na swe barki, postanawiając politykę polską na tych jedynych rozumnych podstawach zorganizować. Tyle było przeszkód i w Polsce, i w Rosji.

Cała tradycja porozbiorowa, święcona stale w obchodach listopadowych i styczniowych, była przeciw tej polityce. Była to, co prawda, tradycja klęsk, tradycja stopniowego likwidowania sprawy polskiej, myśmy wszakże tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa. Gorsza, że autorowie klęsk umieją przemawiać jak mistrze.

Pamiętam, raz w gronie emigrantów z 1863 roku za granicą ostro napadano na mnie za kierunek mojej polityki.

Jeden z nich, szanowany zresztą antykwariusz Bukowski ze Sztokholmu zawołał:
— Myśmy inaczej działali w 1863 roku, innymi drogami szliśmy do niepodległości!
— Aleście nie doszli — odpowiedziałem. — Ten, kto przegrał, nie ma prawa żądać, żeby go naśladowano.

Przeciw tej polityce była psychologia szerokich kół społeczeństwa, ich wstręt, ich nienawiść do Rosjan. Zwłaszcza każdy z nas, którzyśmy przechodzili szkołę apuchtinowską, o ile wyniósł z rodziny tradycję polską i podstawy polskiej kultury, wchodził w życie z „chorobą na Moskala", jak to Żeromski nazwał w jednym ze swych wcześniejszych utworów. Był to rodzaj psychozy, rozwiniętej pod wpływem cierpień moralnych w szkole, w której na każdym kroku poniżano godność ludzką, obrażano uczucia narodowe, plwano na to, co dla nas było święte.

W miarę wszakże jak człowiek mężniał, jak charakter jego krzepł, otrząsał się z choroby. I musiał z niej wyrosnąć, jeżeli chciał o położeniu Polski logicznie myśleć, z zimną krwią działać, jeżeli chciał dawać rodakom wskazania polityczne.

Niewola wychowuje niewolników. Niewolnicy bywają albo ulegli i posłuszni, albo zbuntowani. Zbuntowani umieją tylko szukać zemsty na swych panach, ale ani walczyć o wolność, ani żyć w wolności nie umieją; pozostają zawsze niewolnikami. W naszym kraju niewola tak długo trwała i tak była ciężka, że wytworzyła liczne zastępy niewolników — i uległych, i zbuntowanych. Iluż to mieliśmy ludzi, co umieją się tylko kłaniać, tylko szukać łaski czy to u jednego pana, czy u innego, który na jego miejsce przyszedł! Ilu takich, co się zaprzęgali do służby innemu panu, żeby się zemścić na poprzednim! Ilu wreszcie, którzy nie umieli myśleć o Polsce, jeno o tym, jakby Moskalom zaszkodzić! Wszystko ta niewolnicy, mniejsza o to, że w połowie zbuntowani. I, jako niewolnicy, nie byli zdolni do tworzenia wolnej Polski."

Roman Dmowski - Polityka polska i odbudowanie państwa, rozdz. V. DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

Obecne stosunki Niemiec z Rosją nie są takie dobre jak były za czasów Schrödera i to jest szansa dla Polski, której kurduple nie wykorzystują.

Lukas

Сообщение Lukas » 03 май 2007, 20:13

IrinaMih писал(а):Представьте на минуту, что все штаты США стали отдельными государствами. Мы берем любой штат, например Техас, и обвиняем граждан этого штата в том, что они виноваты во всех мировых бедах начала 21 века!
Analogia między Teksasem i USA a Rosją i ZSRR nie jest trafne, bo ZSRR jednak przez cały czas realizował politykę rosyjską, wszystko to, do czego Rosja dążyła od stuleci. Nie była więc to rzecz górali z Kaukazu czy ludów środkowoazjatyckich, lecz właśnie rosyjskiego centrum. Zresztą, politycy współczesnej Rosji sami z lubością to podkreślają. Z Teksasem jest inaczej, choć wiadomo, że jakiśtam interes lobby naftowego stamtąd też się realizuje.[/quote]
IrinaMih писал(а):У русского народа нет ненависти ни к одному народу. Нам некогда ненавидеть народы
Też mam taką nadzieję, choć gdy obserwuje się pokazywanych przez ruską telewizję bandy Naszystów, tego współczesnego Hitlerjugend pod ambasadami, można wątpić.

Lukas

Сообщение Lukas » 03 май 2007, 20:17

Igor писал(а):Obecne stosunki Niemiec z Rosją nie są takie dobre jak były za czasów Schrödera i to jest szansa dla Polski, której kurduple nie wykorzystują.
To złe wrażenie, bo może i inny jest oficjalny klimat, ale niemieckie dążenia do wiązania się Rosją, a przede wszystkim interesy niemieckiej gospodarki w Rosji wcale się nie zmieniły. I akurat tak się składa, że dla nas jest to pewien problem. I właśnie między innymi dlatego mamy całą proamerykańską politykę.

Modder
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Modder » 03 май 2007, 20:25

Lukas писал(а): Też mam taką nadzieję, choć gdy obserwuje się pokazywanych przez ruską telewizję bandy Naszystów, tego współczesnego Hitlerjugend pod ambasadami, można wątpić.

Heh tez mamy takich - młodzież wszechpolska. Ta plaga nie ominela zadne panstwo. Niestety.

Mira
Частый гость

Сообщение Mira » 03 май 2007, 20:40

Хочу ответить автору темы. IrinaMih, да, многое читать обидно. Обидно тем, в ком с детства воспитывали уважение к другим народам; обидно тем, кто хорошо знает, сколько русских погибло в сталинской мясорубке.Обидно! Даже хочется отключить интернет, ничего не слышать и ни с кем не общаться. Но, наверно, надо наоборот:общаться больше, ведь кроме политики масса тем для разговора, надо рассказывать о себе обеим сторонам, тогда нас труднее будет друг другом пугать; тогда русский перестанет быть для Запада пьяным агентом КГБ со зверской рожей и медведем на поводке. А история - её не переделаешь, сколько памятников ни сноси, сколько покойников ни выкапывай. Извините за резкость.

A.A.A.A.
Завсегдатай

Сообщение A.A.A.A. » 03 май 2007, 22:20

Modder писал(а): Odpowiem bardzo prosto - jestem z normalnymi ludzmi.
Удивительно другое. Нормальный человек начинает себя чувствовать в этом свете ненормальным. И нужно тратить много энергии что-бы сопротивляться и не поддаться магии масс=медиа...:-(((((

А.А.А.А.

Modder
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Modder » 04 май 2007, 00:45

Удивительно другое. Нормальный человек начинает себя чувствовать в этом свете ненормальным. И нужно тратить много энергии что-бы сопротивляться и не поддаться магии масс=медиа...Sad((((
Очень четко подмечено...

Gaderep
Завсегдатай

Сообщение Gaderep » 04 май 2007, 09:37

Nie Modder, nie popieram lizodupstwa amerykanom, tak jak nie popieramy lizodupstwa ludożercom, holendrom, ufoludkom, eskimosom, nosorożcom, nigeryjczykom i innym.
Z tego, że pytasz jedynie o amerykanów domniemywam, że sam jednak jakieś popierasz, bo inaczej pytanie brzmiało by "czy popieracie lizodupstwo" ogólnie a nie tylko zawężone do amerykanów.

Więc moja rada: Bacz, by dupa którą liżesz czystą była! :wink:

Nie mam szczegółowych danych odnośnie zawrócenia samolotu i jestem na 120% przekonany, że Ty masz ich znacznie mniej, więc zdania tego nie mogę traktować inaczej, jak tylko jako nieprzemyślaną, szczeniacką impertynencję.
A mnie coś intuicja podpowiada, że to nasze naczalstwo nie dopełniło formalności. :evil:

Ruch bezwizowy do USA mi osobiście wisi - dla nas byłby to jedynie gest dowartościowujący co bardziej zakompleksione jednostki a dla amerykańców mógłby to być rzeczywisty problem. My od Ameryki potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa, co z wizami nic nie ma wspólnego.

Odnośnie sojuszników europejskich to myśmy już ich mieli. Problem w tym, że złapana w potrzask Europa jak lis odgryza sobie łapę. My jesteśmy niestety tą łapą i naszą racją stanu jest uczynić tą łapę na tyle ważną dla Europejskich sojuszników, by w przyszłości to oni nie zgodzili się na jej odgryzienie.

cyklop_z_Kudaka
Завсегдатай

Сообщение cyklop_z_Kudaka » 04 май 2007, 20:30

Modder писал(а):Gaderep czy Cyklopie

Popieracie lizodupstwo amerykanom?
nie rozumiem co dla ciebie jest to wlazidupstwo?, sadzisz iz polski rzad zalatwiajac cos z amerykanami uprawia wlazidupstwo, a niemiecki podkladajac swinie partnerom z UE jakims ropociagiem (kanclerz Shreder za synekurke na emeryturke stale uprawia wazeliniarstwo na rzecz Rosji proszony czy tez nie) nie uprawia tegoz wazeliniarstwa? --- z calym szacunkiem dla ciebie i twych pogladow, ale ja tam uwazam, ze dla Polski jaknajlepsze stosunki z USA to jeden z filarow dobrej polityki zagranicznej

dlaczego nie szukamy partnerow w Europie hmm dobre pytanie, Niemcy pokazali nam, ze ich partykularnwe interesy sa zdecydowanie wazniejsze od jakichkolwiek partnerstw z nami, Francja kazala nam siedziec cicho, wlochy sie malo licza zajete same soba, a Wielka Brytania uprawia wlazidupstwo (wedle twego terminu) u amrykancow ---- gdzie ci partnerzy?

Ответить