Польша в жопе или жопа в Польше.....

Свободное высказывание мнений о нашей и польской политике. Форум, где каждый может высказать свою точку зрения. Никаких ограничений, никакой цензуры
Правила форума
Обсуждения только событий на Украине - в подфоруме «Украина после Майдана»
YRI
Завсегдатай
Posts in topic: 209
Контактная информация:

Re: Польша в жопе или жопа в Польше.....

Сообщение YRI » 03 авг 2017, 11:41

Pan Muldgaard
Завсегдатай
Posts in topic: 24

Сообщение Pan Muldgaard » 03 авг 2017, 20:31

Изображение
Изображение
Изображение

YRI
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение YRI » 04 авг 2017, 06:51

Pan Muldgaard писал(а):Изображение
Да и мы Великие Русские не скрываем этого. В отличии от поляков, у которых если и служили то вдруг все поголовно поморийцы-силезийцы-кашубы

YRI
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение YRI » 04 авг 2017, 07:22

Pan Muldgaard
Завсегдатай

Сообщение Pan Muldgaard » 04 авг 2017, 08:36

Да и мы Великие Русские не скрываем этого. В отличии от поляков, у которых если и служили то вдруг все поголовно поморийцы-силезийцы-кашубы
Ты так и не научился отличать польских поляков от индоктринированных немецких поляков. Вон, бульбаша Владимира как отдоктринировали, что пошел бы и супротив Беларуси

STL
Завсегдатай
Posts in topic: 228

Сообщение STL » 04 авг 2017, 09:33

Юрочка, Вильгельм Холтофф - это из "17 мгновений весны", а не из МИДа.

:lol: :lol: :lol:

YRI
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение YRI » 04 авг 2017, 10:54

STL писал(а):
Юрочка, Вильгельм Холтофф - это из "17 мгновений весны", а не из МИДа.

:lol: :lol: :lol:
http://www.wehrmacht-polacy.pl/wcielenia_1940.html

Pan Muldgaard
Завсегдатай

Сообщение Pan Muldgaard » 04 авг 2017, 12:59

Tekst i nazwisko autora mają ten sam sens

Gaderep_Old
Завсегдатай
Posts in topic: 9

Сообщение Gaderep_Old » 05 авг 2017, 07:49

Dokładnie tak było. Większość moich kolegów-autochtonów miała dziadków w Wehrmachcie, byli obywatelami niemieckimi i obowiązywało ich niemieckie prawo, nie mieli wyboru - za odmowę służby cała rodzina mogła wylądować w Auschwitz. Kobiety miały trochę lżej - moja prababka, choć rodowita, nie mówiąca po polsku Niemka, ale obywatelka Polski, odmówiła wpisu na niemiecką listę narodowościową i nie było żadnych konsekwencji (jej syn, a mój dziadek, już był wtedy w Auschwitz) - rodzina uznała ten patriotyczny czyn za błąd, bo nie było dodatkowych kartek żywnościowych.
Kiedy byłem dzieckiem, niemieckiego uczył mnie pan Joachim Wawrzynek, były lotnik Luftwaffe, który brał udział w inwazji na Polskę, został zestrzelony bodaj w trzecim dniu wojny i potem zwiedzał Europę jako inwalida; w młodości mieszkałem na stancji u pana Piotra Mehla, który pięknie opowiadał o oblężeniu Stalingradu i służbie w DAK (Afrikakorps); obaj ci panowie byli znamienitymi Polakami - cóż, Kresy Zachodnie, dla mieszkańca Kresów Wschodnich, byłego oficera Sowieckiej Armii, nie powinno być to zdziwieniem :lol:
Последний раз редактировалось Gaderep_Old 05 авг 2017, 16:56, всего редактировалось 1 раз.

STL
Завсегдатай

Сообщение STL » 05 авг 2017, 12:34

Gaderep_Old писал(а):Dokładnie tak było. Większość moich kolegów-autochtonów miała dziadków w Wehrmachcie, byli obywatelami niemieckimi i obowiązywało ich niemieckie prawo, nie mieli wyboru - za odmowę służby cała rodzina mogła wylądować w Auschwitz. Kobiety miały trochę lżej - moja prababka, choć rodowita, nie mówiąca po polsku Niemka, ale obywatelka Polski, odmówiła wpisu na niemiecką listę narodowościową i nie było żadnych konsekwencji (jej syn, a mój dziadek, już był wtedy w Auschwitz) - rodzina uznała ten patriotyczny czyn za błąd, bo nie było dodatkowych kartek żywnościowych.
Kiedy byłem dzieckiem, niemieckiego uczył mnie pan Joachim Wawrzynek, były lotnik Luftwaffe, który brał udział w inwazji na Polskę, został zestrzelony bodaj w trzecim dniu wojny i potem zwiedzał Europę jako inwalida; w młodości mieszkałem na stancji w pana Piotra Mehla, który pięknie opowiadał o oblężeniu Stalingradu i służbie w DAK (Afrikakorps); obaj ci panowie byli znamienitymi Polakami - cóż, Kresy Zachodnie, dla mieszkańca Kresów Wschodnich, byłego oficera Sowieckiej Armii, nie powinno być to zdziwieniem :lol:
:lol:

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 05 авг 2017, 13:26

Pewnie i tak nic nie zrozumiecie, bo to nasza, zachodniokresowa godka, kierej jo sie musioł wyuczyć, jak żech boł we wojsku :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=zgRe5f1idVE

Jak kto bydzie chcioł, to mu słowa napisza :P

STL
Завсегдатай

Сообщение STL » 05 авг 2017, 18:10

Gaderep_Old писал(а):Pewnie i tak nic nie zrozumiecie, bo to nasza, zachodniokresowa godka, kierej jo sie musioł wyuczyć, jak żech boł we wojsku :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=zgRe5f1idVE

Jak kto bydzie chcioł, to mu słowa napisza :P

Rozumiem trochę niemiecki, ale będe lepiej, jeśli słowa napiszesz. :mrgreen:

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 05 авг 2017, 22:38

Niemcy tego języka nie rozumieją, nazywają go wasserpolnisch. Pisownia śląska, więc zamiast "Meine liebe Studenten" będzie:

Majne libe sztudenten, tam za tom wielkom hałdom jest wasz prowdziwy faterland.
Tyn, kiery tam pojedzie dostanie sznytka brołtu i szolka kefiru, a tyn kiery sie bendzie dobrze sprawowoł dostanie hemd "non iron", ortalionmantel na podpince, folkswagen na ropa, klajne atombomba w kwiotki, bratkartofle z fetem Goeringa i zumb trzonowy Hitlera.

Moi kochani studenci, tam, za tą wielką hałdą jest wasza prawdziwa ojczyzna.
Ten, który tam pojedzie dostanie kromkę chleba i filiżankę kefiru, a ten, który się bedzie dobrze sprawował dostanie koszulę "non iron", płaszcz ortalionowy na podpince, volkswagena na ropę, małą bombe atomową w kwiatki, pieczone kartofle z tłuszczem Georinga i ząb trzonowy Hitlera.

Wyjołech spod byfyja stary pancerfaust, //Wyjąłem spod kredensu starego Panzerfaust'a
Od unkla Paula wziołech sie giwera w garść, // Od wujka Pawła wziąłem sobie karabin w garść
Patronentasza miołech, ksionzka też "Mein Kampf" // Ładownicę miałem, książkę też "Mein Kampf"
I poszoł w świat, zig hajl, śpiewejcie wszystkie razem z nami: // I poszedłem w świat, Sieg Heil, śpiewajcie wszyscy razem z nami

To boł welt, genau im alten sztile, // To był świat zupełnie w starych stylach
To boł welt, zoldaten, kajn cywile, // To był świat, żołnierze, nie cywile
Sziyne welt, niymieckim motorradem // Piękny świat, niemieckim motocyklem
W jeden dzień jo boł pod Stlingradem. // W jeden dzień byłem po Stalingradem

Holla ri (...)

Mój świgerfater Willi feldfeblem w Wehrmacht boł // Mój teść Willi sierżantem w Wehrmachcie był
Skiż tego od tej chwili mercedes piekny mo, // Dlatego od tej chwili ma pięknego mercedesa
ku temu cyjn medalen, co mu je firrer doł // Do tego dziesięć medali, które wódz mu dał
Hajli, hajlo, hajla, śpiewejcie wszystkie razem z nami:

To boł welt, genau im alten sztile,
To boł welt, zoldaten, kajn cywile,
Szine welt, niemieckim motorradem
W jeden dzień jo boł pod Stlingradem.

Holla ri (...)

Mom staro pikelhauba kaś na górze het // Mam satrą pickelhaubę gdzieś na tam górze
I cołkiem nowy auswajs NSDAP, // I całkiem nowy paszport NSDAP
Ho..ho..ho.. hakenkrojce i papióry tyż, // ho..ho,..ho.. swastyki i dokumenty też
A kysz, a kysz ...śpiewejcie wszystkie razem z nami..... // A kysz, a kysz......

STL
Завсегдатай

Сообщение STL » 06 авг 2017, 07:39

Pięknie.
Szczególnie Jodeln.
:mrgreen:

Gaderep_Old
Завсегдатай

Сообщение Gaderep_Old » 06 авг 2017, 11:26

To jodłowanie to już stylizacja artystyczna, ja nie słyszałem, żeby Hanysy jodłowali, nawet jak się zdrowo "ożarli". :lol:

Ja nie bardzo rozumiem o czym jest ta dyskusja - wystarczy przypomnieć sobie propagandowy film z okresu PRL - "Czterej pancerni i pies".
Kto tam jest w pierwszej załodze?
Olgierd Jarosz - polski szlachcic, wnuk zesłańca 1863
Janek Kos - syn polskiego oficera, zesłaniec 1939
Grigoriij Saakaszwili - Ukraińca zaraz po Wołyniu do "polskiego" czołgu wsadzić nie mogli, Białorusów niemal oficjalnie miało nie być, Rosjanina czy jakiegoś kitajca polska opinia publiczna by nie zniosła, został jedynie Gruzin, do Gruzinów Polacy mieli sympatię, więc i nawet Gruzina-bolszewika można polubić.
Czwartym z załogi był Gustaw Jeleń, syn Wilhelma, śląski kowal, były czołgista Wehrmacht Panzerdivision.

Ответить