Катынь, до и после

Свободное высказывание мнений о нашей и польской политике. Форум, где каждый может высказать свою точку зрения. Никаких ограничений, никакой цензуры
Правила форума
Обсуждения только событий на Украине - в подфоруме «Украина после Майдана»
Zbigniew
Гуру

Re: Катынь, до и после

Сообщение Zbigniew » 21 апр 2011, 10:02

Ubzduraliście sobie, że jesteście najbardziej pokrzywdzeni a tymczasem historycy dowodzą, że najgorzej było u nas. To u nas były rugi pruskie, hakata, zakaz zajmowania wyższych urzędów i walka z polską przedsiębiorczością. Podczas gdy Wy zajmowaliście wysokie carskie urzędy, mieliście rynek zbytu na wschodzie imperium tylko kompletnie nie potrafiliście tego wykorzystać.
Stop, stop, Malinko! Jacy tacy historycy dowodzą , że najgorzej było u was? Wasi? A jak wygląda skala porównawcza? Istnieje jakiś pokrzywdziomierz? To wszystko jest subjektywne, ale nie o to chodzi. Mówię nie o Drzymale, ale o naszych czasach. Na co dzień wasze dzieci nie muszą walczyć o tożsamość, a my musimy i to jest dość uciążliwe, a Pani Malinka o tym nie ma zielonego pojęcia, ponieważ w tym się nie warzyła. Co dotyczy przeszłości, to po Powstaniu Styczniowym wysokie carskie urzędy były dostępne przeważnie ludziom, którzy wyrzekli się idei polskiej panstwowości, czyli zdrajcom. Chociaż byli nieliczni, w politycznym sensie spryciarze wallenrodowcy. Będąc historykiem, mogła by Pani opracować materiały historyczne i porównać skalę represji. Gdyby zmartwychwstali ludzie zmarli z wycieńczenia w minach w okresie popowstaniowym, mieli by duzo do powiedzenia odnośnie stwierdzenia, że najgorzej było u was. Nie zapominajmy o licznych konfiskatach i przymusowej rusyfikacji, zamknięciu lub przerabianiu kościołów etc.
U nas mimo tylu przeciwności ludzie starali się dorównać niemieckiej konkurencji podczas gdy Wasze czworaki w momencie wybuchu II wojny światowej przypominały plantację niewolników w Afryce. To akurat jest wyłącznie Wasza wina.
Jaki wniosek? Jesteście genetycznie, lub według wychowania bliżej ordnungowi? A może, jednak, 123 lata zaborów wpłynęły w taki sposób, że wy przejeliście bardziej niemiecki styl życia i pracy, a my-rosyjski? Może dlatego wy bardziej liczyliście, ale u nas był większy krzyk duszy i nie u was, ale u nas mogli powstać wszystkie wieszcze? Nasze „plantacje niewolników“ wyglądały o wiele lepiej niż rosyjskie. Wielki reformator Rosji Stołypin akurat będąc na Litwie, u ziemian, utrzymujących polskie tradycje, przejał idee reformatorskie. A na czym polegała nasza wina, że państwo nie zdążyło pomóc zmniejszyć różnice Polski A,B i C? Najbardziej dzielna i pracowita część Polaków była wybijana lub wywożona, w Niemczech zostawała na miejscu.
Poczytałam stronę, którą mi Pan polecił. Od razu rzuciło mi się w oczy staropolskie zachwycanie się zachodem. Przeczytałam tam, że w Europie problemów narodowościowych nie ma. To typowe podejście do sprawy na prowincji. Problemy narodowościowe są wszędzie. Wystarczy przyjrzeć się dokładnie stosunkom polsko – niemieckim, włosko – niemieckim czy angielsko – irlandzkim. Tylko, że inni nie obnoszą się ze swoimi problemami po świecie i nie opowiadają, że są najbardziej pokrzywdzeni na świecie lecz starają się załagodzić problem tak , żeby zyskać jak najwięcej dla siebie. Tymczasem w Polsce podsyca się problemy, żeby zademonstrować całemu światu jacy to jesteśmy pokrzywdzeni. I nie daj Panie Boże żeby ktoś pomyślał inaczej bo wtedy oskarżą go o zdradę wszystkiego co święte.

Z tego rozumiem, że Pani nasze sprawy ma absolutnie w d... Proszę wybaczyć, ale mówię tutaj bez większych ceregieli. O jakim podsycaniu mowa? Сhcemy przestrzegania zasad traktatu międzypanstwowego oraz ratyfikowanej konwencji o mniejszościach. Obowiązkiem OBU PAŃSTW jest przestrzeganie podpisanych dokumentów.
Skoro już musicie wzorować się na zachodzie bo u siebie nie widzicie wzorców. Kilka przykładów ze świata:
1.Kiedy Anglicy uświadomili sobie, że przegrają wojnę o kolonie w Ameryce, postanowili zrobić wszystko żeby zatrzeć niemiłe wrażenie jakie pozostawili po sobie kolonialiści, bo wiedzieli, że za parę lat będą z tym państwem handlować. Do dzisiaj nie zdarzyło się żeby te dwa państwa stanęły po przeciwnych stronach barykady. A u nas: „Nie będziemy rozmawiać z Rosjanami bo to bolszewicy lub ludzie cara, jak kto woli.
2.Kiedy do francuskiego kolonialisty przyszedł w interesach mulat zrodzony z białej kobiety i czarnego mężczyzny ten rozpoczął z nim rozmowę mówiąc, że pieniądz nie ma koloru. A u nas: „Nie będziemy handlować z Rosjanami bo czerwoni.”
Może warto sprawdzić w Europie dlaczego to my jesteśmy zawsze najbardziej pokrzywdzeni i skopiować to co warto a nie to co się samemu wymyśliło.
Dlaczego Pani wywnioskowała, że wzorujemy się na Zachodzie? Wręcz odwrotnie, zarzucają nam podejrzaną współpracę z Rosjanami, wręcz oskarżają, że jesteśmy narzędziem Moskwy. Przekonuję się, że pani jest tak daleka od naszych realiów, jak do Księżyca. Pochopne wnioski mogą dyskredytować Pani jako historyka.

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 21 апр 2011, 21:12

Panie Zbyszku przepraszam. Ma Pan rację. Nie wolno w ten sposób kształcić młodzieży. Poniosło mnie, ale Pan nie ma prawa zarzucać mi krótkowzroczności dlatego, że pochwaliłam Putina za stosunki z Amerykanami bo Pan nie ma bladego pojęcia o czym mówię.

Nie rozumiem dlaczego upieracie się, że u Was było najgorzej. Przecież gdyby zmartwychwstały dzieci, które Prusak bił za to, że modliły się w szkole po polsku to one też by powiedziały, że u nas było najgorzej. Zabór pruski i rosyjski pod względem represji niczym się od siebie nie różniły. A ambitny i uparty Polak był większym zagrożeniem dla Niemca niż Rosjanina. Rugi miały wielorakie znaczenie. Więc z tym zdaniem się nie zgodzę:
Zbigniew писал(а):Najbardziej dzielna i pracowita część Polaków była wybijana lub wywożona, w Niemczech zostawała na miejscu.

Zbigniew
Гуру

Сообщение Zbigniew » 22 апр 2011, 06:03

Pan nie ma prawa zarzucać mi krótkowzroczności dlatego, że pochwaliłam Putina za stosunki z Amerykanami bo Pan nie ma bladego pojęcia o czym mówię.
To proszę w kilku słowach to pojęcie podrumienić
Nie rozumiem dlaczego upieracie się, że u Was było najgorzej. Przecież gdyby zmartwychwstały dzieci, które Prusak bił za to, że modliły się w szkole po polsku to one też by powiedziały, że u nas było najgorzej. Zabór pruski i rosyjski pod względem represji niczym się od siebie nie różniły. A ambitny i uparty Polak był większym zagrożeniem dla Niemca niż Rosjanina. Rugi miały wielorakie znaczenie. Więc z tym zdaniem się nie zgodzę
:

Różnica, jednak, jest. Nie neguję,że było pod Prusakami słodko, ale ilość ofiar była, jednak, mniejsza. Jeśli Pani historyk woli mnie przekonać, że było inaczej, to proszę podać tak uwielbiane przez was, gospodarsko usposobionych, liczby.
Po za tym, zawsze tak jest, że swoje bolączki bardziej bolą

Самолётчик
Завсегдатай

Сообщение Самолётчик » 22 апр 2011, 06:53

Zbigniew писал(а):
A tak poważnie, ostatnio przeczytałam, że zmusili Was do nauki litewskiego w szkołach. Nie uczyliście dzieci języka litewskiego? Przecież bez języka to jak bez ręki?
Już nie wiem, czy mam śmiac się, czy płakać. Miał rację Igor,że Polska nie ma przyszłości, mając takie nauczycielstwo...
Już pora wiedzieć, że % dostających się na wyższe studia po polskich szkołach jest wyższy, niż po litewskich, sporo uczniów zajmuje miejsca na olimpiadach języka LITEWSKIEGO. Język litewski w polskich szkołach jest nauczany z PIERWSZEJ klasy. Bez języka jak bez rąk? A, no właśnie. Po polskich szkołach w Wilnie uczniowie perfekt znają rosyjski( chyba nie będzie Pani szla ze mną w zawody), litewski(podejrzewam, że Pani nie zna i dziesięciu słów), polski(niech Pani spojrzy na ogólnopolskie olimpiady, na których z sukcesem uczestniczą nasi uczniowie), oraz język angielski lub niemiecki. Po naszych szkołach znamy CZTERY języki, to wy jesteście jak bez rąk. A cała zabawa dotyczy tego, że chcemy by historia i geografia były po polsku, jak dotychczas. Mamy ambicje. Może Pani Malinko zapomniała, że i w przeszłości(Mickiewicz, Słowacki, Kraszewski, Orzeszkowa), jak i później(Miłosz, Konwicki) byli ludźmi od NAS, którzy dawali wzory mowy polskiej dla WAS i chcemy, by kogoś jeszcze Polsce dać. Może Pani zachwycać się Putinem(może jego tors tak podziałał) i zachwycać się Rosjanami, ale nie Pani raczy bardziej ciekawić się swoimi rodakami, niż putinowcami. To bez kozery
Ну, наверняка, немецкий или английский похуже, чем местные языки. :lol:
Вот:
Литовцы лучше всего знают русский язык, а хотят говорить на английском
Наиболее распространенным иностранным языком в Литве является русский, а наиболее популярным - английский, свидетельствуют опросы порталов DELFI и CV Market.
По данным переписи населения 2001 года, русским языков в Литве владели чуть более двух миллионов жителей, английским - около 590 тысяч, польским - около 308 тысяч, немецким - около 285 тысяч, французским - порядка 67,8 тысяч.
При этом по данным опроса, проведенного порталом DELFI, 70% респондентов ориентированы на изучение английского и около 20% - на изучение русского языка.
46% граждан Литвы считают, что знание иностранного языка при трудоустройстве на работу не обязательно, но желательно; 21% - что вовсе не требуется и 33% - что обязательно, показал опрос, проведенный порталом CV Market.
75% опрошенных считают, что для устройства на работу из иностранных языков важнейшим является английский. Примерно столько же не прочь усовершенствовать свое владение этим языком.
Однако зачастую в объявлениях при трудоустройстве на работу наряду с английским указывается и русский, отмечает представитель портала Томас Толейкис.
На анкету CV Market, опрос по которым проводился в течение последнего месяца, откликнулось около 300 человек. В опросе портала DELFI, прошедшего двумя месяцами ранее, приняли участие около 6 тысяч человек.

http://filolingvia.com/publ/215-1-0-2702
Хотел бы я посмотреть на мелкобритов пытающихся понять чего бормочут эти 590 000 литовцев! :lol:
У нас тоже все поголовно и всю жизнь учат английский, но говорить свободно могут только те, кто пожил на Западе.
А вот тут интересная статья для Вас, пани Малина:
http://rus.ruvr.ru/2011/03/11/47268532.html
Вот кусочек:
Сколько еще доказывать?

Попытки любыми способами реформировать систему образования в школах нацменьшинств вызывают, мягко говоря, недоумение. Так и хочется спросить: может, хватит? Хватит противоречить и отрицать самих себя. Неужели программы по литовскому языку, составленные для школ с родным языком обучения, сегодня стали непригодными?

Что произошло – изменилась литовская грамматика или политическая расстановка и почему язык – богатство любого народа, в Литве превращается в грозное оружие, в средство запугивания?

За два десятилетия независимости представители нацменьшинств интегрировались в литовское общество до такой степени, что на своем родном языке говорят с жутким акцентом. Да и применять знания родного в пределах Литвы негде. Если только приезжему помочь договориться с не понимающей по-русски продавщицей или официанткой.

Вроде бы эта проблема уже решаема. В любом заведении – будь то торговый центр или кафе - есть свой дежурный «экспонат», который всегда сможет договориться на языке «оккупантов». Какие еще нужны доказательства властям Литвы для того, чтобы понять, что молодые люди нетитульной нации великолепно знают литовский язык, и что означает «знать еще лучше». Для того, чтобы русские или поляки стали преподавать литовский язык в литовских школах?

Это уже происходит. Из Литвы уезжают, причем массово. Уезжает по большей части литовская молодежь. Выходит, что носителями литовской культуры скоро станут представители нацменьшинств. Видимо, для этого и затеяна вся реформа.

От винта! :P

Самолётчик
Завсегдатай

Сообщение Самолётчик » 22 апр 2011, 06:59

Malina писал(а): Co się zaś tyczy Putina. Ja o urodzie nic nie pisałam. Chociaż nie przeczę jest przystojny. Uważam tylko, że Polsce też przydałby się ktoś, kto umie powiedzieć „nie” a nie tylko „Tak jest wielki bracie!” To przecież Słowacki pisał, że jesteśmy „pawiem i papugą narodów”. A ja cały czas powtarzam, że o własne sprawy trzeba dbać samemu a nie czekać aż inni za nas wszystko zrobią. Może dlatego, że jestem z Kujaw a nie z Kresów?
Вот это красиво! :lol:
И по сути всё писано верно.
Так держать, пани Малина! :P

От винта! :P

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 22 апр 2011, 20:26

Zbigniew писал(а):Różnica, jednak, jest. Nie neguję,że było pod Prusakami słodko, ale ilość ofiar była, jednak, mniejsza. Jeśli Pani historyk woli mnie przekonać, że było inaczej, to proszę podać tak uwielbiane przez was, gospodarsko usposobionych, liczby.
Liczby do liczb niepodobne. Są liczby, które nazywamy zyskami i są liczby, które nazywamy statystykami. Te pierwsze oczywiście lubią wszyscy. Do tych drugich zamiłowanie mają wyłącznie politycy. Nie znam statystyk na pamięć, ale jak Pan bardzo chce, mogę Panu poszukać. Umiem tyle ile muszę nauczyć a gdybym zaczęła rzucać na lekcji statystykami to towarzystwo by usnęło.
A o jakich ofiarach mówimy. Panie Zbyszku myśmy przeżyli z Rosjanami cały PRL. My umieliśmy wykorzystać lepiej lub gorzej to o czym pisałam wyżej. Był rynek zbytu, było towarzystwo i jakoś nikt nie umierał. A przecież nie zarzuci mi Pan, że wszyscy byliśmy komunistami. Osobiście przyjaźniłam się z Rosjanami w PRL- u i nie pamiętam, żeby którykolwiek z moich kolegów uważał, że jest o de mnie lepszy bo jego tata tu stacjonuje. Niemcy natomiast zawsze uważali się za lepszych od nas. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że wielu z nich się asymilowało. Potem jednak ich dzieci i wnuki zasilały szeregi hitlerjugend, więc o czymś to świadczy. Rosjanie nie demonstrowali swojej wyższości z powodu przynależności do Armii Czerwonej.
Zbigniew писал(а):Po za tym, zawsze tak jest, że swoje bolączki bardziej bolą
Proponuję żebyśmy przy tym pozostali. To akurat ja też zawsze powtarzam. A jeżeli nie będziemy szanować się nawzajem to nigdy się nie dogadamy.
Zbigniew писал(а):To proszę w kilku słowach to pojęcie podrumienić
Napisałam, że Putin ma klasę podczas rozmów z Amerykanami. Nie wiem czy Pan oglądał scenę jak Busz po podbiciu Iraku oznajmił Putinowi, że nawet w Iraku już jest demokracja tylko w Rosji jej nie ma. Putin ze stoickim spokojem oznajmił mu, że on się bardzo cieszy, że w Rosji nie ma amerykańskiej demokracji. Sam sposób dyskusji między nimi dowodził, że jedynym kulturalnym człowiekiem w tym towarzystwie jest Putin. Widać wyraźnie było, że szkoła KGB nie poszła na marne. Przy rzucającym się i obrażającym wszystkich dookoła Buszu, Putin wykazał stoicki spokój i wysoką kulturę rozmowy.

Napisałam, że Rosjanie mając takiego wodza mogą mieć poczucie kulturowej suwerenności.
USA zajmuje dzisiaj miejsce starożytnego Rzymu. Dominują w kulturze, modzie i polityce. Na swoje infantylne bajeczki o demokracji i lepszym świecie naciągają wszystkich frajerów z państw nie będących z nimi w sojuszu. Patrz Wałęsa. Niełatwo się rozmawia z kimś kto jest wychowany na Rzymianina czyli jest wyższy cywilizacyjnie.
A o tym, że niełatwo jest wyrażać miłość do własnego nieba podczas gdy w koło stoi banda miłośników włoskiego nieba to pisał Mickiewicz.
Последний раз редактировалось Malina 22 апр 2011, 20:48, всего редактировалось 3 раза.

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 22 апр 2011, 20:39

Самолётчик писал(а):Malina писал(а):
Co się zaś tyczy Putina. Ja o urodzie nic nie pisałam. Chociaż nie przeczę jest przystojny. Uważam tylko, że Polsce też przydałby się ktoś, kto umie powiedzieć „nie” a nie tylko „Tak jest wielki bracie!” To przecież Słowacki pisał, że jesteśmy „pawiem i papugą narodów”. A ja cały czas powtarzam, że o własne sprawy trzeba dbać samemu a nie czekać aż inni za nas wszystko zrobią. Może dlatego, że jestem z Kujaw a nie z Kresów?

Вот это красиво!
И по сути всё писано верно.
Так держать, пани Малина!

От винта!
Miło przeczytać od kolegi taki komplement

A.A.A.A.
Завсегдатай

Сообщение A.A.A.A. » 24 апр 2011, 16:34

Алик Бахши писал(а):
A.A.A.A. писал(а): А в чем заключается позор для России?
Сталин шлепнул 30 или 100 тысяч людиков, потенциально опасных для него лично, для СССР (не России).
quote]

Что значит потенциально опасных? Кто и как это определялось? Так можно всех расстрелять без суда.
Твои приятели в Афганистане или Ираке стреляют, имея написанное на бумажке решение суда:?

Дай мне эту бумажку.... :lol: :lol: :lol: :lol:

А из Ливии ты тоже имеешь бумажку?

Observer
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Observer » 24 апр 2011, 21:00

A.A.A.A. писал(а): Твои приятели в Афганистане или Ираке стреляют, имея написанное на бумажке решение суда:?

Дай мне эту бумажку.... :lol: :lol: :lol: :lol:

А из Ливии ты тоже имеешь бумажку?
Witaj stary :). Ty co, biegiem?

:)
Pozdrawiam serdecznie

Zbigniew
Гуру

Сообщение Zbigniew » 25 апр 2011, 07:14

Rosjanie nie demonstrowali swojej wyższości z powodu przynależności do Armii Czerwonej.
A o jakich ofiarach mówimy. Panie Zbyszku myśmy przeżyli z Rosjanami cały PRL. My umieliśmy wykorzystać lepiej lub gorzej to o czym pisałam wyżej. Był rynek zbytu, było towarzystwo i jakoś nikt nie umierał.
Malinko, istnieje jeden szkopuł. Stosunek Rosjan do was, koroniarzy, i do nas, Kresowiaków, jest diametrlnie różny. Dla was pozostawiają prawo na bycie gospodarzami swojej ziemi i od Was nikogo nie wywozili i nie wywłaszczali. Tamte ziemie Rosjanie uznają za polskie, a nasze, ziemie, mimo wielowiekowej naszej obecności i suto polania krwią , za polskie nie uważają , jeno za rosyjskie, dlatego wy jesteście dziećmi Dmowskiego, któremu wystarczała polska autonomia w składzie Wielkiej Matuszki Rosji, a my-Piłsudskiego, który o swoje był gotów lać krew. Jednym wystarczało być "polacziszkami" i z uwielbieniem patrzeć w stronę Rosji, jak obecnie patrzą w stronę USA. Nie wolno mieszać okresu późnego PRL z okresem wojennym i powojennym. Jeśli w najweselszym baraku demoludów było ludziom lżej, niż w samej Rosji, fakt wymordowania i wywiezienia Polaków faktem pozostanie. Zobacz, jak denerwuje Igora and Co., oskarżanie Rosjan. Być może ja odbieram subjektywnie, ale mam prawo. Jeśli w tej części świata, nie mniej polskiej krwi i lez polało się z winy Rosjan, pomimo winy Niemców, to mam płynąć w nurcie obłudy? W waszej stronie, szanowna Pani Malinko, było inaczej i Rosjanie mogą kojarzyć się ze szlachetnymi witeziami-wyzwolicelami. U nas konsekwencją przyjścia Rosjan była likwidacja uniwersytetu , wywózki, kaźnie, wywłaszczenia. U nas totalnie zmienił się skład narodowościowy i majątkowy na ogromny minus, a u was na plus, więc, nic dziwnego, że adoracja względem Rosjan u was wyglądała by naturalną. Proszę zauważyć, że Pani z przyjemnością przyjmuje pochwały Samolotczika, który neguje sowieckie mordy na naszej ludności i nie ma wyrzutów sumienia. Bezczelnie podważa się to, co przeszło krwawym żniwem przez nasze rodziny. Nie wiadomo jakich dowodów się potrzebuje. A Pani chyba jest na jego stronie? Nie chciałbym przypuszczać, że Pani należy do tych, kogo na początek litościwie pozbawiano włosów i mam nadzieję, że przynajmniej prawda, niech by i gorzka jest jest ważniejsza od względów rosyjskich. Gdybym powiedział Samolotczikowi w jego stylu, że jego dziad nie walczył z Niemcami, a tylko był zastrzelony przez swoich, a to co piszą i mówią, jest kłamstwem, dopiero bym się doczekał “krasomówstwa”. Nie mam na celu jątrzenia Rosjan, ale trzeba, jednak, pokazywać, że prawda o Rosjanach jest wielobarwna i ma nie tylko światłe kolory.

Observer
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Observer » 25 апр 2011, 14:48

Zbigniew писал(а): Zobacz, jak denerwuje Igora and Co., oskarżanie Rosjan. Być może ja odbieram subjektywnie, ale mam prawo. Jeśli w tej części świata, nie mniej polskiej krwi i lez polało się z winy Rosjan, pomimo winy Niemców, to mam płynąć w nurcie obłudy?
Chetnie sie dolicze do ..Co... BO NIE UWAZAM ZE ROSJANIE musza byc oskarzane...
Zbigniew писал(а): W waszej stronie, szanowna Pani Malinko, było inaczej i Rosjanie mogą kojarzyć się ze szlachetnymi witeziami-wyzwolicelami. U nas konsekwencją przyjścia Rosjan była likwidacja uniwersytetu , wywózki, kaźnie, wywłaszczenia. U nas totalnie zmienił się skład narodowościowy i majątkowy na ogromny minus, a u was na plus, więc, nic dziwnego, że adoracja względem Rosjan u was wyglądała by naturalną.
Zbyszku. Malinka chyba jest ewenementem na skale Panstwowa (Swiatowa ?) ;) i nienawisc do Rosjan w Koronie jest teraz o wiele wieksza nic na Kresach....

I bardzo dobrze o tym wiesz :)... I to nawet jasne dlaczego. Ty wiesz co to sa Rosjanie, znasz jezyk, spotykasz sie z nimi na codzien (nawet na forach :0 ) wiesz ze sa rozni. Co wiecej czasami nawet teraz wystepujecie wspolnie walczac o swoje sprawy na Litwie. W Polsce Rosjanie teraz sa Marsjanami nieznanymi, Niedzwiedziami z ktorymi kojarzone najgorsze chwili i niesciecia Polski i calego Swiata. Mlodziez ktora nie wie nic poza jednobokim zombowaniem historycznym nie zna i nie rozumie NIC. Nawet ludzi co nibyu maja cos rozumiec ze studiow badan wschodnich nie nadaja sie na nic wiecej niz kontynuwacja zombowania... Tam nienawisc siega zenitu! I jak Pani Malinka w tym jeszcze nie stracila calkowicie glowy :) to toz :) jest CUD BOZY. Popatrz na AAAA -> szalu dostaje (ja szczesliwie ucieklem i obserwuje :) z daleka, przyjezdzajac od czasu do czasu sprawdzic z autopsji czy sa zmiany... inaczej nie wytrzymalbym...)
Zbigniew писал(а): Proszę zauważyć, że Pani z przyjemnością przyjmuje pochwały Samolotczika, który neguje sowieckie (A JEDNAK!) mordy na naszej ludności i nie ma wyrzutów sumienia. Bezczelnie podważa się to, co przeszło krwawym żniwem przez nasze rodziny. Nie wiadomo jakich dowodów się potrzebuje. A Pani chyba jest na jego stronie? Nie chciałbym przypuszczać, że Pani należy do tych, kogo na początek litościwie pozbawiano włosów i mam nadzieję, że przynajmniej prawda, niech by i gorzka jest jest ważniejsza od względów rosyjskich. Gdybym powiedział Samolotczikowi w jego stylu, że jego dziad nie walczył z Niemcami, a tylko był zastrzelony przez swoich, a to co piszą i mówią, jest kłamstwem, dopiero bym się doczekał “krasomówstwa”. Nie mam na celu jątrzenia Rosjan, ale trzeba, jednak, pokazywać, że prawda o Rosjanach jest wielobarwna i ma nie tylko światłe kolory.
No koniec wyszedl Ci Zbyszku (ostatnie zdanie) calkiem porzadny tekst :). Jabym na tym i poprzestal...

A ze Pani Malinka ma przyjmowac z przyjemnoscia pochwale (bo w Polsce tego by sie nie dociekala) wiec dlaczego sie dziwisz i drwisz? A pozatym: co kazdy Polak ma miec takie samo zdanie? To jak dobrze wiesz nie ma miejsca ;) ... Jest WOJNA :). Kto jest lepszym Polakiem (i to pomiedzy Koroniarzy). Kresowiacy uzywane jedynie jako olej do odwolania i kozly ofiarne...

No i kiedybys uslyszal ze Swiat Polskiej Kultury i Najlepsza Czesc Elit POLSKI zginela w Katyniu? Chyzli patrz!!!! Koroniarze uznaja nizszsc swoich elit przed Kresowskich! Musisz sie choc z tego czeszyc jak nie da sie ich wskrzesic! Bo w sprawie ziemi juz nic tez chyba nie da sie zrobic... Choc Tobie (Polakom na Litwie) jest o wiele lepiej niz tym resztkam z Galicji... Jestescie w Unii!
Pozdrawiam serdecznie

Observer
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Observer » 25 апр 2011, 20:50

Dzieki Macku! Przeczytalem i mam nadzieje cos z tego nawet wynioslem.

Ale
Gaderep2 писал(а): Główne źródło naszych problemów zasadza się tym, że normalne procesy myślowe niektórzy obywatele zastępują formami nabytymi w trakcie socjalistycznej tresury.
Czyzby wszystkoe polskie problemy powstaly w PRL :) ?
Gaderep2 писал(а): I tu zaczyna się następny, niezmiernie ciekawy, rozdział - niespełna trzydziestoleni chłop za zarobione pracą najemną pieniądze kupuje sobie od Niemca niewielką działkę doskonale wiedząc, że zgody na budowę domu na 15-tu morgach nie dostanie. Sprytny chłop rozpętuje więc przy pomocy rodaków akcję propagandową, jak się później okazało o zasięgu europejskim żeby zmusić niemiecką Komisję Kolonizacyjną do wykupu jego ziemi. Komisja musi, zgodnie z ustawą z 1886 o wykupie ziemi z rąk polskich, zapłacić wiecej niż cena rynkowa. A 15 morgów w Podgradowicach ma już sławę europejską więc i cena rynkowa poszła w górę. I Komisja płaci! Drzymała kupioną tanio od Niemca ziemię sprzedaje drogo Niemcom i kupuje sobie za te pieniądze w zaborze austriackim ziemię z gotowym, wybudowanym już pięknym domem. Mamy się czego uczyć od Wielkopolan :!:
AS Zbyszek nam tu wmiawia ze to Zydzi umieja jedynie :). A okazuje sie Polak potrafi.

a ten perl:

... rozpętuje więc przy pomocy rodaków akcję propagandową, jak się później okazało o zasięgu europejskim...

:lol:

czy to nie jest przepis stosowany na dzis wielokrotnie ???
Pozdrawiam serdecznie

Malina
Завсегдатай

Сообщение Malina » 26 апр 2011, 10:13

Gaderep2 писал(а):Dobrze wytresowany obywatel PRL wie, bo w szkole powiedzieli, że były rugi pruskie, że był strajk wrzesieński, jeśli był dobrym uczeniem pamięta pewnie co Sienkiewicz na temat pruskiej kultury i oświaty w jakimś tam piśmie czy dzienniku pisał, wytresowany obywatel wie, że była HKT, a jak był prymusem to nawet wie, że nazywała się ona Deutscher Ostmarkenverein (DOV) a jej założycielami byli Hansemann, Kennemann i Tiedemann - o tym że pierwszy z nich był ziemianinem z Pępowa, drugi z Klęki (Nowe Miasto nad Wartą), trzeci z Dembogórska* raczej nawet prymusi nie wiedzą traktując tych miejscowych ziemian jak najeźdźców podczas, gdy oni od pokoleń już byli miejscowi. Wytresowany obywatel prymus wie, że DOV była skierowana przeciw ludności polskiej, przeciwko polskiemu duchowi i przeciwko polskiej gospodarce ale wie też, że będąc założoną przez trzech obywateli (H. K. u. T.) DOV była ruchem obywatelskim, oddolnym - i co? Nie zadaje sobie prymus PRLowskiej edukacji pytania czemuż to ruch taki musiał oddolnie powstać? Nie zadaje - bo prymus PRLowskiej edukacji odzwyczajony jest od zadawania pytań, szczególnie od zadawania pytań sobie samemu, bo prymus WIE, WIE - bo mu powiedzieli, bo prymus wierzy i ufa. Ufa! Na tym właśnie polega tresura doskonała...
Takie bzdury może wypisywać tylko ktoś kto tu przyjechał ze wschodu. To rodacy ze wschodu uczyli się na pamięć naszej historii, nie rozumiejąc stosunków na zachodzie Europy. Skutkiem tego było donoszenie Anglikom po polsku oczywiście. Gdzie Anglik nawet jak mu się po angielsku stosunki polsko – niemiecko – rosyjskie tłumaczy to nie wie o co chodzi. Kompletny brak znaczenia symbolu Westerplatte itp. Ktoś kto mieszka tu z pokolenia na pokolenie wie, że polskie miasta były zakładane przez Niemców, że przez cały ten czas byli polskimi sąsiadami i fakt, że panowie z hakaty byli tutejsi nikogo nie dziwi, wręcz przeciwnie. O tym wiedział każdy uczeń w PRL -u. Bo o tym mówiło się na lekcji między wierszami. Czego rodak ze wschodu już nie wyłapał. Więc ten tekst kieruje się do Waszych krajanów, ale na pewno nie do mnie. To, że Wy nie mieliście bladego pojęcia o czym mówiono na lekcji historii to było gołym okiem widać. Ale przecież nikt nie zorganizowałby wam indywidualnych korepetycji bo wszyscy byście wpadli. A przecież przyjechaliście do siebie a nie na tułaczkę, więc trzeba było jakoś te wasze braki tuszować.

Tego samego uczę ja. Tylko ja potrafię dzieciom wytłumaczyć znaczenie tych symboli. Bo to są tylko symbole mające na celu podtrzymanie polskiej państwowości na tych ziemiach. Żeby więcej hakaty i hitlerjugend, oni przecież też byli tutejszymi ziemianami, nie było. Dziękuję za lekcję historii w stylu rodaków ze wschodu. Jak widać nic się nie zmieniło. Rozumiem, że szkołę Pan skończył w PRL – u, bo wiedza teoretyczna na 6. Ale gdybym teraz poprosiła Pana o wyjaśnienie znaczenia tych symboli, bo to tylko symbole, dostałby Pan pałę jak każdy rodak ze wschodu. Na pewno pamięta Pan jak nauczyciele na lekcji historii mówili do Pana: „No jak to! Nie wiesz? Przecież to takie proste. Już prostszego pytania zadać nie można.” Dla Pana natomiast to pytanie było najtrudniejsze, bo Pan czuje relacje na wschodzie a nie na zachodzie i to jest normalne.
Dlatego denerwuje mnie jeżeli ktoś zarzuca mi komunizm tylko dlatego, że potrafię głośno powiedzieć, że Rosjanie są fajni. Mimo to nie zmienię się. Nie mam zamiaru ulegać Waszej kresowej histerycznej dyktaturze. Bo to Wy doprowadziliście ten kraj do takiego stanu w jakim dzisiaj jest. Bo to co dzisiaj się w Polsce dzieje, to jest antyrosyjska dyktatura histeryków ze wschodu, doskonale wykorzystywana przez polityków.

Dowodem na to, że Pan nie czuje tego co napisałam jest Pański post.
Napisałam, że możecie nauczyć się od nas jak współżyć z byłym okupantem. Napisałam, że my zawsze umieliśmy, umiemy i będziemy umieli bawić się, przyjaźnić i handlować z Niemcami. Ale nie pozwolimy, żeby obcy zabierali nam coś co nam się prawnie od Boga należy. Podczas gdy Wy zawsze będziecie pełni nienawiści donosić na Rosję zachodowi. My umiemy te dwie rzeczy rozgraniczyć. Podczas gdy Wy nie. Nikt nie ma prawa zarzucić mi, że jestem folksdeutschem tylko dlatego, że mam przyjaciół w Niemczech. Na tej samej zasadzie nikt nie ma prawa zarzucić mi komunizmu tylko dlatego, że mam przyjaciół w Rosji. Tymczasem Wy właśnie to robicie. Zbyszek zarzucił mi, że lubię samolotczika mimo iż on nie uznaje zbrodni rosyjskich. To jest właśnie to o czym mówię. Oczywiście, że go lubię, bo to jest jedyny dobrze wychowany Rosjanin w tym towarzystwie, ale pan Zbyszek już zapomniał jak ciężko wojowałam z nim o Piłsudskiego. Za co nawet oberwałam od Jana. Wy nie potraficie tych dwóch rzeczy rozróżnić. Stąd rodzi się współczesna polska patologia. W towarzystwie o polityce się nie mówi Panowie, a to co między „ustami a brzegiem pucharu” to trzeba poczuć a nie przeczytać.

Skoro już rozmawiamy to proszę mi wyjaśnić po jaką cholerę postawiliście w Smoleńsku pomnik. Oni wrócili do Polski. Tu stawiajcie sobie pomników ile chcecie. Mam nadzieję, że się o nie nie przewrócę, ale przestańcie wreszcie robić z siebie światowe pośmiewisko. Nie rozumiem, pomnik postawiliście im jako męczennikom, którzy umarli na wschodzie? Przecież nie powiecie mi chyba, że są bohaterami narodowymi bo umrę ze śmiechu.
Stawiając pomnik niedaleko pomnika katyńskiego podnieśliście ich do rangi bohaterów narodowych, żeby nie powiedzieć świętych męczenników. Tym samym bezcześciliście cześć tych, którzy tam legli w służbie ojczyźnie. Tam nie powinno być pomnika dla Kaczyńskiego, który jeździł tam tylko po to, żeby demonstrować swoje fobie w ogóle o tych bohaterach co tam leżą nie pamiętając. Stawiając tam pomnik doprowadziliście do tego, że obchody rocznicy katyńskiej skupiać się będą wyłącznie na histerycznej demonstracji politycznej a nie czci i pamięci o tych co leżą w lasku katyńskim.
Nie wiem czy wiecie, że wieniec, który oni wieźli ze sobą przetrwał. Wygląda to tak jakby chłopcy z Katynia sami wymierzyli sprawiedliwość za te wszystkie polityczne demonstracje nad ich mogiłą. Wieniec przyjęli bo od narodu a więc od nas, ale towarzystwo politycznych demonstracji nie było im potrzebne. Uważajcie więc, żeby ten Wasz pomnik też nie skończył jak ten samolot.

Observer
Завсегдатай
Контактная информация:

Сообщение Observer » 26 апр 2011, 12:14

Malina писал(а): Skoro już rozmawiamy to proszę mi wyjaśnić po jaką cholerę postawiliście w Smoleńsku pomnik. Oni wrócili do Polski. Tu stawiajcie sobie pomników ile chcecie. Mam nadzieję, że się o nie nie przewrócę, ale przestańcie wreszcie robić z siebie światowe pośmiewisko. Nie rozumiem, pomnik postawiliście im jako męczennikom, którzy umarli na wschodzie? Przecież nie powiecie mi chyba, że są bohaterami narodowymi bo umrę ze śmiechu.
Stawiając pomnik niedaleko pomnika katyńskiego podnieśliście ich do rangi bohaterów narodowych, żeby nie powiedzieć świętych męczenników. Tym samym bezcześciliście cześć tych, którzy tam legli w służbie ojczyźnie. Tam nie powinno być pomnika dla Kaczyńskiego, który jeździł tam tylko po to, żeby demonstrować swoje fobie w ogóle o tych bohaterach co tam leżą nie pamiętając. Stawiając tam pomnik doprowadziliście do tego, że obchody rocznicy katyńskiej skupiać się będą wyłącznie na histerycznej demonstracji politycznej a nie czci i pamięci o tych co leżą w lasku katyńskim.
Nie wiem czy wiecie, że wieniec, który oni wieźli ze sobą przetrwał. Wygląda to tak jakby chłopcy z Katynia sami wymierzyli sprawiedliwość za te wszystkie polityczne demonstracje nad ich mogiłą. Wieniec przyjęli bo od narodu a więc od nas, ale towarzystwo politycznych demonstracji nie było im potrzebne. Uważajcie więc, żeby ten Wasz pomnik też nie skończył jak ten samolot.
Zaczynam znow lubic Pani Malinke :). Moze napisalbym to mniej emocionalnie jednak. Nawet jako Rosjanin :).

Co do pozostalego tekstu to sie nie polapalem :0. Ale widocznie musialbym byl Polakiem od urodzenia (tym ze wschodu czy z zachodu :) i bardziej wyksztalconym zeby wczytac sie w symboli :) ).
Pozdrawiam serdecznie

Zbigniew
Гуру

Сообщение Zbigniew » 26 апр 2011, 15:29

Tego samego uczę JA. Tylko JA potrafię dzieciom wytłumaczyć znaczenie tych symboli.
Ciekawy przypadek egocentryzmu. Trzeba Pani iść do polityki. Далеко пойдете, пани!
Takie bzdury może wypisywać tylko ktoś kto tu przyjechał ze wschodu. To rodacy ze wschodu uczyli się na pamięć naszej historii, nie rozumiejąc stosunków na zachodzie Europy.
Сholera, jacy ciemni ci ludzie ze Wschodu, muszą uczyć się na pamięć, ale chyba i tak nam nie jest dane niczego zrozumieć. Jesteśmy upośledzeni, bo jesteśmy ze Wschodu, tego głupiego.Rozumny Wschód zaczyna się wraz z przekroczeniem rosyjskiej granicy. Od razu stoją wieże mądrości
trzeba było jakoś te wasze braki tuszować
Szkoda że Jasienica i Koneczny nie pobierali nauki u Pani Maliny. A może Pani chcę nas wpuścić „w Maliny”? Biedni ludzie ze Wschodu, po wojnie do pierwszych oznak zawalenia się komuny, to jakoś tylko Polakom ze Wschodu udało sie urwać kilka premii Nobla. Chyba za ciemnotę otrzymali?
gdybym teraz poprosiła Pana o wyjaśnienie znaczenia tych symboli, bo to tylko symbole, dostałby Pan pałę jak każdy rodak ze wschodu
A za jakież grzechy? Od razu pałę? Nawet wielki przedstawiciel uwielbianego przez panią narodu, cesarz Mikołaj “Pałkin” nie miał takiego apetytu, by przywalić każdemu
denerwuje mnie jeżeli ktoś zarzuca mi komunizm tylko dlatego, że potrafię głośno powiedzieć, że Rosjanie są fajni
Kto kiedy zarzucał Pani komunizm z powodu głośnej adoracji względem Rosjan. Przynajmniej ja nie robiłem żadnych aluzji. De gustibus non est disputandum. Ledziuteńko tylko tak, dziwię się, że dla Pani chyba wszyscy Rosjanie są fajni.
Nie mam zamiaru ulegać Waszej kresowej histerycznej dyktaturze
Wow! I can’t believe my eyes! Istnieje dyktatura kresowa? Niech by i histeryczna? “О сколько нам открытий чудных готовит просвященья дух!”. Nie wiedziałem! Myślałem, że skonam w absolutnej alienacji , a tu, proszę, dyktatura! A mogę prosić naduzywając forumowej znajomości namiary na jakiegoś dyktatora, albo niech i jakiej sprzątaczki dyktatora, dalej sobie sam poradzę. Proszę wybaczyć, jestem tępakiem ze Wschodu z niezatuszowanymi brakami, godnym tylko zasmakować edukacyjnej pały, która, jak podejrzewam ma uleczyć kresową histerię.
Bo to Wy doprowadziliście ten kraj do takiego stanu w jakim dzisiaj jest. Bo to co dzisiaj się w Polsce dzieje, to jest antyrosyjska dyktatura histeryków ze wschodu, doskonale wykorzystywana przez polityków.
Rewelacja! Nie wiedziałem, że Polską rządzą histerycy ze Wschodu.
Napisałam, że możecie nauczyć się od nas jak współżyć z byłym okupantem.
Jakoś nie chce mi się wysłuchiwać rad, jak i z kim współżyć, tym bardziej z okupantem, niech i byłym. Dla nas wciąż istnieją imponderabilia, nie nauczyliśmy się nadstawiać dupy, niechby i silniejszemu.
Ale nie pozwolimy, żeby obcy zabierali nam coś co nam się prawnie od Boga należy. Podczas gdy Wy zawsze będziecie pełni nienawiści donosić na Rosję zachodowi
Pani zarzuca nam, żeśmy donosimy Zachodowi na Rosjan? Skąd taka pewność i przekonanie? To tak, jakbym ja zarzucił Pani, że mnie lub Gaderepa okrada i sprzedaje na rynku. Jakim prawem utożsamia nas z donosicielami? Ne fair.
Nikt nie ma prawa zarzucić mi, że jestem folksdeutschem tylko dlatego, że mam przyjaciół w Niemczech. Na tej samej zasadzie nikt nie ma prawa zarzucić mi komunizmu tylko dlatego, że mam przyjaciół w Rosji
Nie przypominam sobie, żeby ktoś w podobny sposób rozumował. Nadwrazliwość?
Oczywiście, że go lubię, bo to jest jedyny dobrze wychowany Rosjanin w tym towarzystwie, ale pan Zbyszek już zapomniał jak ciężko wojowałam z nim o Piłsudskiego.
Ja marzę, by Rosjanie mogli dosięgnąć klasy Observera, czy Eli, gdy istnieją tacy jak oni, jeszcze mam nadzieję na uzdrowienie Rosjan. Samolotczik buja i byk-byka , negując nawet te fakty, które dla mnie są prawdziwszymi, niż to, że Ziemia jest okrągła, a Pani w ferworze miłowania się w Rosjanach jest obojętna do ich obsierania drogich nam wartości. Co do wojny o Piłsudskiego, to nie jest żaden wyczyn, jeno Pani jako Polki-obowiązek.

proszę mi wyjaśnić po jaką cholerę postawiliście w Smoleńsku pomnik.
Zapytam u Gaderepa, może jeździliśmy do Rosji i po pijanemu coś tam postawiliśmy, ja w kazdym razie ani się zbierałem, ani myślałem. W tym czasie najprawdopodobniej oburzałem się wmontowaniem pomnika Pana Prezydenta Kaczyńskiego obok Piłsudskiego
Tu stawiajcie sobie pomników ile chcecie.
Stawiając tam pomnik doprowadziliście do tego, że obchody rocznicy katyńskiej skupiać się będą wyłącznie na histerycznej demonstracji politycznej a nie czci i pamięci o tych co leżą w lasku katyńskim.
Uważajcie więc, żeby ten Wasz pomnik też nie skończył jak ten samolot.
Простите, а башню тоже я разрушил?
Boże, straszne rzeczy się dzieją! Chyba coś, jednak, nazbroiliśmy, skoro tyle rabanu. Takie zarzuty, że hej! W Mińsku bomby nie my z Gaderepem podkładaliśmy?

Zaczynam znow lubic Pani Malinke
Это тот случай, когда человек подсознательное хочет осуществить в реальное, а ты, Обсервер начинаешь признаваться в любви. Не шути с огнем!

Ответить